Beatlesi. Za kulisami sukcesu

Beatlesi odmienili dwudziesty wiek. Choć od rozpadu zespołu upłynęło ponad czterdzieści lat, ich muzyka nadal nie ma sobie równych i cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Ich twórczość stanowi jedno ze szczytowych osiągnięć muzyki rozrywkowej. Byli pomysłowi, zręcznie operowali muzycznymi stylami, mieli wrodzone wyczucie i muzyczną intuicję. W ich przypadku to, co popularne, było jednocześnie najwyższych lotów. Zapoczątkowali wiele trwałych zmian w kulturze. 

W tej książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat zespołu, jego historii i artystycznej spuścizny. Dowiesz się więcej o utworach i filmach, które nagrali, o miejscach, gdzie dawali koncerty, a także o ludziach, którzy wywarli na nich największy wpływ. Znajdziesz tu również zbiór ciekawostek związanych z zespołem. Dowiedz się, za co świat tak kocha Beatlesów.

Historia: od ciasnych liverpoolskich klubów po ogólnoświatową beatlemanię, rozpad zespołu i dalsze losy jego członków.

Muzyka: przenikliwe analizy i recenzje wszystkich albumów Beatlesów, a także ich solowego dorobku aż do Electric Arguments Paula McCartneya.

Kanon: pięćdziesiąt najlepszych piosenek Czwórki z Liverpoolu.

Na ekranie: filmy, spoty telewizyjne, dokumenty i występy w programach rozrywkowych.

Piąty Beatles: George Martin, Yoko Ono, Magic Alex, Klaus Voormann i inni świadkowie magii Beatlesów.

Beatlesologia: najlepsze książki, najdziwniejsze covery, najobszerniejsze strony internetowe, najbardziej niewiarygodne ciekawostki. Polecane przez samego sierżanta Pieprza!

Kup książkę na stronie: www.gjksiazki.pl

Więcej:muzyka