Bezpieczny powrót z wakacji z aplikacją A2 DO EUROPY

By zaplanować trasę podróży nie trzeba rozkładać tradycyjnej mapy. Wszystkie te funkcje i dużo więcej zapewnia bezpłatna, mobilna aplikacja A2 DO EUROPY.

Wydział Ruchu Drogowego w czerwcu i lipcu 2015 roku odnotował 5947 wypadków, w których zginęły 472 osoby. To o 15% mniej niż w ubiegłym roku. A jak będzie w sierpniu? Na zmniejszenie liczby wypadków może przełożyć się m.in. dobra organizacja podróży. Zdenerwowany i zmęczony kierowca stwarza takie samo niebezpieczeństwo jak osoba nietrzeźwa. Warto więc zadbać o komfort podróży i wcześniej ustalić przebieg trasy oraz nie odkładać wyjazdu do wieczora. W planowaniu wakacyjnych powrotów pomocna będzie mobilna aplikacja A2 DO EUROPY od Autostrady Wielkopolskiej SA.

By zaplanować trasę podróży nie trzeba rozkładać tradycyjnej mapy. Zaplanowanie podróży ułatwi aplikacja A2 DO EUROPY. Dzięki niej poznamy nie tylko przebieg trasy, ale również szczegóły dotyczące płatnych odcinków dróg. Na podstawie Google Maps oszacujemy długość oraz czas przejazdu, a także poznamy listę niezbędnego wyposażenia samochodu i wysokość mandatów w każdym z 46 europejskich krajów. 

Śmiertelne niebezpieczeństwo stanowią uczestnicy ruchu drogowego pod wpływem alkoholu. Według danych z Wydział Ruchu Drogowego w czerwcu i lipcu tego roku zatrzymano 18 744 nietrzeźwych kierowców.  

– Dla tych, którzy nie są pewni czy mogą ruszać w trasę wyposażyliśmy aplikację w  wirtualny alkomat. Wyliczenia alkomatu opierają się na algorytmie matematycznym – wystarczy podać m.in.  swój wzrost, wagę, czas rozpoczęcia i zakończenia spożycia alkoholu, jego rodzaj oraz  ilość. Wyniki są orientacyjne i nie stanowią podstawy do rzeczywistej oceny zawartości promili we krwi, nie mogą być jedynym czynnikiem decydującym o uczestnictwie w ruchu drogowym, ale są dla nas wskazówką – zaznacza Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka AWSA.

A2 DO EUROPY jest bezpłatną aplikacją, dzięki której można zaplanować podróż po 46 krajach Europy w aż 7 językach. To mobilne kompendium wiedzy, które pozwala na kompleksowe przygotowanie się do podróży – od poznania przebiegu trasy, poprzez koszty, czas przejazdu aż do listy niezbędnego wyposażenia samochodu i wysokości mandatów w danym kraju. Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnych wyjazdów dane aplikacji zostały zaktualizowane o najnowsze dostępne informacje na temat wysokości opłat obowiązujących na wszystkich europejskich autostradach oraz uzupełnione o nowe trasy – objęte wyłącznie elektronicznym poborem opłat. 

Aplikację można pobrać ze strony Google Play lub iTunes Store.