BIOTRUE™ -prawdziwie bioinspirowany płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych firmy B+L. Rewolucja + przełom!

Firma Bausch + Lomb wprowadziła na rynek Biotrue™, przełomowy wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych inspirowany biologią ludzkiego oka. Recepturę Biotrue ™ opartą na wyjątkowej koncepcji pielęgnacji soczewek kontaktowych i opracowano w taki sposób, by płyn działał zgodnie z fizjologią oka. Dzieje się tak dzięki trzem innowacyjnym rozwiązaniom opartym na bioinspiracji, które są niemal równie niezwykłe, jak samo oko. Płyn pomaga utrzymać czystość i 20 godzin nawilżenia soczewek kontaktowych, przy jednoczesnej wysokiej skuteczności dezynfekcji.

„To z pewnością nowa generacja płynów do pielęgnacji soczewek. Biotrue™ nie tylko utrzymuje w czystości soczewki kontaktowe, ale ma także minimalny fizjologiczny wpływ na oko ludzkie dzięki dostosowaniu odczynu do pH zdrowych łez – stwierdziła Shelly Bansal, specjalista kontaktolog z Wielkiej Brytanii. – Przeważająca większość moich pacjentów, którzy spróbowali płynu Biotrue™, wyrażała się o nim nad wyraz pozytywnie. Niektórzy twierdzili, że odczuwają większy komfort noszenia soczewek przez cały dzień. Inni czuli różnicę od momentu założenia soczewek, utrzymując, że soczewki wydają się bardziej miękkie i że to wrażenie utrzymuje się przez cały dzień aż do chwili zdjęcia soczewek. Po przeprowadzeniu prób przed wprowadzeniem produktu na rynek zgłosiło się do mnie kilku pacjentów, którzy rozpaczliwie chcieli zdobyć ten płyn. Nigdy wcześniej coś takiego mi się nie zdarzyło.” 

Kierując się zasadami biomimetyki, dziedziny nauki, która poszukuje w przyrodzie inspiracji dla potencjalnych rozwiązań technologicznych, biomedycznych i przemysłowych, naukowcy z firmy B+L przeprowadzili badania ludzkiego oka. Jako cel postawili sobie zrozumienie tego, w jaki sposób przebiegają fizjologiczne procesy oczyszczania i utrzymania właściwego nawilżenia oraz zdrowia narządu wzroku.

Następnie opracowali Biotrue™, pierwszy płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, który łączy w sobie trzy innowacyjne rozwiązania oparte na bioinspiracji.

Odczyn płynu jest dopasowany do pH zdrowych łez1, co przyczynia się do zwiększenia komfortu po założeniu soczewek. Płyn zawiera hialuronian, naturalny środek nawilżający występujący w oczach. Środek ten „utrzymuje się” na soczewkach aż do 20 godzin2, pomagając w zachowaniu właściwego poziomu nawilżenia soczewek i zapewniając uczucie komfortu od momentu ich założenia aż do końca dnia. 2,3  Płyn podtrzymuje trwałość dobroczynnych białek filmu łzowego, przyczyniając się do zachowania czystości i przejrzystości soczewek. Biotrue™ chroni zdrowie oczu, zwalczając drobnoustroje i bakterie chorobotwórcze, takie jak gronkowiec metycylinooporny (MRSA).4,5 

Badania z dziedziny biomimetyki doprowadziły do opracowania produktów należących do różnych gałęzi przemysłu, w tym kosmetyków, środków do pielęgnacji skóry, produktów z branży zdrowia i urody. Z powodzeniem stosowane są na przykład materiały samooczyszczające się oparte na hydrofobowych własnościach kwiatu lotosu oraz przylepce używane do zamykania ran, w których wykorzystano technologię opartą na budowie spodniej strony łap gekona.

„Jako firma skoncentrowana wyłącznie na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań służących do zachowania zdrowia narządu wzroku, zbadaliśmy oko człowieka w poszukiwaniu inspiracji i tak stworzyliśmy Biotrue™, – powiedział Chris Carter, główny dyrektor ds. marketingu w firmie Bausch + Lomb EMEA Vision Care. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasi klienci oraz osoby, które spróbowały już płynu Biotrue™, dobrze przyjęli ten nowatorski produkt i jesteśmy dumni, że to my stworzyliśmy wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek Biotrue™”.

Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek Biotrue™ dostępny jest w przezroczystych butelkach o pojemności 300 ml, które umożliwiają klientom kontrolowanie zawartości.

Poproś w salonie optycznym o bezpłatną próbkę Biotrue 60 ml. Adresy salonów znajdziesz na stronie www.biotrue.pl.

Informacje o firmie Bausch + Lomb

Misją firmy Bausch + Lomb jest powoływanie do życia wizjonerskich idei dotyczących zdrowia narządu wzroku. Podstawę działalności firmy stanowi segment soczewek kontaktowych i produktów do ich pielęgnacji, a także segment produktów do chirurgii gałki ocznej oraz segment farmaceutyków okulistycznych. Nazwa Bausch + Lomb jest jedną z najlepiej znanych i najbardziej szanowanych na świecie marek z branży ochrony zdrowia. Główna siedziba firmy, założonej w 1853 roku, mieści się w Rochester (stan Nowy Jork) w Stanach Zjednoczonych. Produkty firmy dostępne są w ponad 100 krajach. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie internetowej http://www.bausch.com/.

®/TM to znaki towarowe firmy Bausch & Lomb Incorporated.

© Bausch & Lomb Incorporated

Piśmiennictwo

1 Yamada M et al. Current Eye Research, 1997; 16:5, 482-486.

2 Wyniki badania in vitro dotyczącego oceny tempa uwalniania hialuronianu z tradycyjnych soczewek hydrożelowych (soczewki SofLens®38 firmy Bausch + Lomb, SofLens For Astigmatism i Vistakon ACUVUE 2) oraz silikonowo-hydrożelowych (soczewki PureVision® firmy Bausch + Lomb, Vistakon ACUVUE Oasys, Vistakon ACUVUE Advance, O2OPTIX firmy CIBA, Night & Day firmy CIBA oraz CooperVision firmy Biofinity) w okresie 20 godzin.

3 Lerner L et al. Hyaluronan and CD44 in the human cornea and limbal conjunctiva: Letter to the editor. Exp Eye Res 1998:67:481-4

4 Dane w dokumentacji z 2009 r. Ocena lizozymu w przypadku stosowania płynu Biotrue w porównaniu z konkurencyjnymi wielofunkcyjnymi płynami do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

5 Dane w dokumentacji z 2009 r. Procedura „stand alone” ISO/FDA dla produktów przeznaczonych do dezynfekcji w przypadku płynu wielofunkcyjnego BPZ02 z dodatkiem zanieczyszczeń organicznych lub bez.

Więcej:cywilizacje