Biznes szuka inwestycji w branży medycznej

Naukowcy, lekarze i producenci pracujący nad rozwojem nowoczesnych technologii w diagnostyce, kardiologii, stomatologii, okulistyce, rehabilitacji, telemedycynie i innych dziedzinach medycyny powinni udać się do Katowic. Mogą tam spotkać inwestorów dla swoich projektów. W dniach 18 i 19 lutego odbędzie się tu kongres pod hasłem Investing in Medical Innovations.

W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym wynalazcy zajmujący się rozwojem nielekowych technologii medycznych będą mieli możliwość zaprezentowania się potencjalnym inwestorom. Dowiedzą się, w jaki sposób w Polsce rozwijane są innowacje. Z kolei przedsiębiorcy będą szukać najciekawszych rozwiązań technologicznych w branży medycznej, które mają największy potencjał rozwoju. Podczas kongresu uzyskają odpowiedź na pytanie o to, jak oceniać potencjał biznesowy takich wynalazków. Udział w wydarzeniu wezmą także przedstawiciele instytucji publicznych i ministerstw, m.in. wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

Pomysł na innowacje ma przynieść korzyść pacjentom i lekarzom

“Podczas kongresu wynalazcy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu prowadzenia technologii od pomysłu do komercjalizacji. Dowiedzą się, na co zwrócić uwagę przy planowaniu badań, jak uzyskać certyfikację oraz na jakie trudności z patentowaniem mogą napotkać” – mówi Magdalena Władysiuk, prezes MedInvest Scanner – firmy, która potrafi ocenić, czy dany pomysł na technologię medyczną przełoży się na rzeczywistą korzyść w życiu pacjenta i systemu ochrony zdrowia. MedInvest Scanner jest organizatorem kongresu.

Poznają firmy inwestujące w medycynę

Podczas kongresu będzie wydzielona przestrzeń na rozmowy wynalazców z potencjalnymi inwestorami, tzw. round tables. Mogą w nich wziąć udział przedstawiciele instytucji czy startupów, które mają już gotowe rozwiązania i takich, których innowacje medyczne są jeszcze w wczesnej fazie projektowej. “Takie spotkania często owocują współpracą biznesową i pozyskaniem partnerów do rozwoju wynalazku medycznego” – dodaje Magdalena Władysiuk.

Eksperci branży medycznej, lekarze, naukowcy, producenci urządzeń medycznych i przedstawiciele spółek inwestujących na tym rynku wezmą udział w dyskusjach na temat oceny technologii medycznych, a także rozwoju i finansowania innowacji w medycynie. Więcej informacji o kongresie Investing in Medical Innovations na stronie http://congress.medinvestscanner.com/.