Brandenburgia Challenge. Odkryjemy nieoczywiste i nietypowe atrakcje Niemiec

To nie będzie zwykła wycieczka… Poznaj uczestników Brandenburgia Challenge.
Brandenburgia Challenge. Odkryjemy nieoczywiste i nietypowe atrakcje Niemiec

Redakcja Focusa postanowiła wyruszyć do Brandenburgii, aby odkryć nieoczywiste i nietypowe atrakcje Niemiec. Zapowiadają się mocno industrialne krajobrazy, a do tego odrobina historii i sporo technologii.

Nad oprawą dziennikarską, fotograficzną i wideo Brandenburgia Challenge będzie czuwać doświadczona ekipa:

 

Agata Królik

Skończyła Zarządzanie Sprzedażą na UW, ale od zawsze ciągnęło ją do aparatu. Na początku była fotografia, lecz wraz z pojawieniem się pierwszej lustrzanki z możliwością nagrywania wideo, rozpoczęła się jej przygoda z tworzeniem filmów. W Brandenburgii będzie szefem planu, czyli najważniejszą osobą na wyprawie.

 

Jeremiasz Gądek

Pasjonat fotografii krajobrazowej. Natura z całym pięknem, różnorodnością kolorów jest jego inspiracją, a świt to zdecydowanie jego ulubiona pora dnia, nie tylko ze względu na piękne widoki, idealne światło i mgły, ale także na wszechogarniającą ciszę i spokój. W Brandenburgii spróbuje się zmierzyć z pejzażem industrialnym.
https://www.facebook.com/jeremiaszgadek/

 

Paweł Gluza

Fotograf, podróżnik, zafascynowany nauką. Jego największą pasją, ponad wszystkie inne, jest odkrywanie świata. Realizuje to poprzez podróżowanie, interakcję z nowymi miejscami czy kulturami, a także poprzez wędrówkę w miejsca dzikie czy niedostępne. W Brandenburgii będzie współtworzył bloga Brandenburgia Challenge i oczywiście fotografował. Prowadzi bloga www.outway.pl oraz serwisy www.ciekawe.org i smartoholics.com.
 

Damian Stęporowski

Głodny przygód eksplorator miejskiej architektury. Współpracując z wieloma markami, tworzy barwny, charyzmatyczny kontent doceniany przez szerokie grono odbiorców w social media. Od 8 lat trenuję parkour i wspinaczkę, co ukształtowało jego charakter. Planując ekspedycję z Focusem, obiecał nie przesadzać z parkourem i co najmniej 1 film z wyprawy.
https://www.instagram.com/damiansteporowski/

 

Hania Gadomska

Redaktorka Focusa online. Stara się korzystać z okazji, zbierać nowe doświadczenia i – jak mówi – woli myśleć, że życie jest fascynującą przygodą! Dzięki swojej pracy poznaje fantastycznych ludzi, którzy zarażają pasją i to te spotkania są esencją jej pracy. Atrybuty? Plecak i tomik poezji. To Hania wspólnie z Pawłem będzie opowiadała o osobliwościach Brandenburgii.
https://www.instagram.com/hanna.gadomska/

 

Małgosia Kubaś

Koordynatorka wyjazdu, czyli przynajmniej w teorii najbardziej decyzyjna i obowiązkowa osoba w ekipie. Asystentka planu, zakochana w SCI-FI i kinie akcji…więc będzie się działo. Ale jeśli któraś z planowanych atrakcji nie dojdzie do skutku, to już wiecie przez kogo.

 

W planach wyprawy ekipa Focusa planuje odwiedzić m.in.:

  1. Opuszczony szpital (http://www.baum-und-zeit.de/)
  2. Muzeum lotnictwa (www.otto-lilienthal.de) i słynną Lady Agnes
  3. Podnośnię statków, w kanale której organizowane są spływy kajakowe (www.kanu-oderberg.de)
  4. Opuszczoną kopalnię węgla brunatnego z mostem przeładunkowym (http://www.f60.de/)

 

Oczekujcie relacji na stronie internetowej i w social mediach.