C-Pen, FineReader, Crypto Drive – inteligentne rozwiązania, które ułatwią pracę

Uzyskane dane, szczególnie te poufne, warto poddać szczególnej ochronie.  Dostępne na rynku przenośne pamięci USB, nawet te uznawane za najbardziej bezpieczne i posiadające możliwość szyfrowania, w wielu przypadkach nie zabezpieczają w wystarczający sposób przechowywanych na dysku danych. Niepowołane osoby mogą uzyskać dostęp do informacji przechowywanych na pamięci przenośnej, wykorzystując luki w zabezpieczeniach. Dzieje się tak dlatego, że używając popularnej pamięci USB użytkownik wprowadza hasło, które następnie porównywane jest przez komputer/serwer co sprawia, ze pendrive staje się podatny na ataki hakerów.

Czas to pieniądz – prawdopodobnie wszyscy znają to stare i z pozoru wyświechtane przysłowie. Jednak każdy, kto ceni sobie efektywną pracę, może podać niejeden przykład uzasadniający prawdziwość tego twierdzenia. Poszukując sposobów na zwiększenie wydajności pracy, warto zapoznać się z rozwiązaniami, jakie podsuwają zaawansowane technologie.

C-Pen – skaner do kieszeni

Kto powiedział, że skaner to urządzenie biurowe, którego nie możemy nosić ze sobą? Ręczny skaner C-Pen to urządzenie, które rozmiarem i wyglądem przypomina zwykły zakreślacz, a tymczasem z jego pomocą możemy efektywnie skanować tekst lub jego wybrane fragmenty.

Ze względu na przenośny charakter skanera oraz niewielką wagę (zaledwie 68g), C-Pen to doskonała propozycja dla użytkowników komputerów przenośnych. Zeskanowany tekst pojawi się w wybranej aplikacji w komputerze, w miejscu gdzie ustawiony jest kursor myszy. Skaner przetwarza tekst o wielkości 5-22 pt napisany w łącznie ponad 180 językach.

C-Pen znajduje zastosowanie m.in. przy:
– skanowaniu fragmentów tekstów z artykułów, materiałów do celów naukowych i badawczych,
– skanowaniu wizytówek oraz innego rodzaju materiałów drukowanych,
– bezpośrednim wczytywaniu informacji drukowanych do baz danych,
– rozpoznawaniu kodów kreskowych w pracach logistycznych,
– wczytywaniu danych z faktur do systemów księgowych,
– wprowadzaniu danych w bankowości internetowej.

Więcej informacji na www.cpen.com.pl

FineReader rozpozna tekst

Bardzo wysoką dokładność odczytu C-Pen zawdzięcza dołączanej aplikacji OCR  – Abbyy FineReader 8.0 Engine. Spośród dostępnych na rynku programów do optycznego rozpoznawania zeskanowanego tekstu to właśnie Abbyy FineReader uznawany jest za lidera, warto więc zwrócić uwagę, że niedawno pojawiła się w sprzedaży najnowsza, dziesiąta, wersja tego programu do użytku domowego. Dzięki niemu do przekształcenia strony z książki na edytowalny dokument Word wystarczy tylko jedno kliknięcie.

W Abbyy FineReader 10 Home Edition prowadzono też możliwość automatycznego podziału zeskanowanych razem dwóch stron książki, w tym korektę zniekształceń perspektywy lub rozdzielanie podwójnych stron (np. ze zdjęcia książki). Dzięki opcji zapisu zeskanowanych materiałów w formacie HTML, otrzymane materiały można z łatwością edytować w komputerze lub przeglądać w czytniku książek elektronicznych. Program odtwarza także stopki, nagłówki, przypisy, czcionki i style.

Obok wersji ABBYY FineReader do użytku domowego, dostępne są wersje komercyjne przeznaczone dla firm oraz urzędów, instytucji i szkół. ABBYY FineReader Professional/ Corporate Edition posiadają dodatkową funkcjonalność oraz możliwości, które są niezbędne do pracy w biurach.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.finereader.pl

Crypto Drive ochroni dane

W przypadku przenośnej pamięci Crypto Drive firmy Integral ze sprzętowym 256 – bitowym szyfrowaniem AES kodowanie hasła oraz proces weryfikacji wprowadzonego hasła odbywa się na przenośnej pamięci USB, a nie na komputerze. Dzięki temu samo urządzenie i wszystkie dane na nim przechowywane są odporne na wszelkie działania mające na celu przejęcie lub złamanie hasła i uzyskanie dostępu. Ponadto brak konieczności instalacji oprogramowania na komputerze (technologia zero footprint) sprawia, że pamięć Crypto Drive jest jednym z najbezpieczniejszych napędów USB dostępnych obecnie na rynku.

Bezpieczeństwo danych przechowywanych na Crypto Drive firmy Integral dodatkowo potwierdzone zostało w ostatnim czasie certyfikatem FIPS 197 o numerze 1137, określającym wymagania stawiane urządzeniom służącym do szyfrowania ważnych danych.

Dodatkowe informacje www.integral.autoid.pl

Urządzenia te można wygrać w konkursie “Napisz recenzję”

Więcej:News