CES 2015: naładujesz baterię w kilka minut

Naładowanie smartfona w dwie minuty będzie już wkrótce możliwe dzięki nowym bateriom. Ich prezentacja odbyła się podczas targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.

Ultraszybkie baterie i ładowarki zaprezentowano podczas targów CES w Las Vegas. Urządzenie opatentował start-up z Izraela StoreDot. Baterie naładowane przez tę ładowarkę starczają na trochę krócej niż normalnie. Po dwuminutowym naładowaniu, mogą działać przez kolejne 5 godzin. Zdaniem twórców, biorąc pod uwagę to, jak szybki będzie proces ładowania, robienie tego nawet kilka razy dziennie nie powinno stanowić większego problemu dla użytkowników. 

Podczas targów CES 2015 baterie okazały się jednym z najbardziej popularnych gadżetów. Jednak StoreDot ma bardziej ambitne plany. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że wkrótce rozpoczną prace nad elektrycznym samochodem. Za rok chcą zaprezentować model, którego ładowanie zajmie zaledwie 3 minuty.

Inne wynalazki CES 2015

Poza bateriami w tym roku w Las Vegas ogromną popularnością cieszą się wszelkie przenośne gadżety związane ze zdrowiem i aktywnym stylem życia. Wystawcy zaprezentowali m.in. inteligentne zegarki, które zamiast godziny, odmierzają czas do zaplanowanej aktywności fizycznej. Inne na bieżąco monitorują parametry i pokazują np. bieżącą zawartość tkanki tłuszczowej w ciele.

Zdrowie i kondycję monitorują nie tylko zegarki i opaski, ale także koszulki i specjalne szczypce. Popularne są także roboty, zarówno te ruchome, jak i stacjonarne. Jednym z nich jest inteligentna doniczka. Wyposażona w szereg czujników sprawdza poziom nawilżenia, temperaturę i zawartość nawozu, a w razie potrzeby sama jest w stanie zadbać o podlewanie rośliny.

Innym wynalazkiem z tegorocznych targów CES 2015 jest obroża dla psów, która określi lokalizację czworonoga i podpowie właścicielowi, jak się on rusza i czy nie jest mu np. za zimno. 

O przełomowych wynalazkach 2015 roku, w tym o superbateriach, piszemy więcej w styczniowym numerze “Focusa”!