Zespół De Mono, Maria Sadowska, Ania Szarmach oraz Marika jednoczą siły na scenie, by pomóc dzieciom odnaleźć schronienie po silnym trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Nepal w marcu tego roku.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na odbudowę chat najuboższych mieszkańców regionu Taplejung (północno–wschodnia część Nepalu) i szkoły podstawowej dla 70 dzieci we wsi Medibunj. W tym rejonie zanotowano najwięcej wstrząsów w ostatnich latach, a 11 czerwca, zaledwie kilka tygodni po trzęsieniu ziemi, na skutek ulewnych deszczy zeszła lawina piachu pochłaniając co najmniej 21 ofiar śmiertelnych i kilkadziesiąt domów. Łącznie trzęsienie i obsunięcie ziemi zabrało w regionie Taplejung ponad 8 500 ofiar i pół miliona domów. Pozostawiając tysiące ludzi bez schronienia.

Fundacja Światło dla Himalajów, od lat pomaga Nepalczykom żyjącym na obszarach nieturystycznych. Swoją działalność rozpoczęła oficjalnie w 2012 roku jednak jej początki sięgają pierwszej wyprawy w 2009 roku. Fundacja jest inicjatorem kilku Health Camp’ów dzięki którym, przy współpracy z Polskimi lekarzami, udaje się co roku dostarczyć leki, sprzęt medyczny dla lokalnej ludności. 

Koncert "Zjednoczeni w słusznej sprawie" odbędzie się 31 lipca o godz. 19:00 w Fabryce Trzciny przy ulicy Otwockiej 14.

Informacje na temat biletów dostępne na stronie Fundacji Światło dla Himalajów oraz eventim.pl

Czytaj więcej: Jak pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu?