Chcesz pomóc bezdomnym zwierzętom? Zrób to podczas zakupów dla swojego psa

Naprawdę jest komu pomagać. W schroniskach dla zwierząt jest ich około 100 tysięcy. Prozwierzęca Fundacja Sarigato, organizator akcji Karmimy Psiaki, stworzyła praktyczne narzędzie do pomagania porzuconym Psiakom – Fundacyjny Internetowy Sklep Zoologiczny Karmimy Psiaki.

Karmę dla swojego Psiaka kupisz w wielu sklepach, ale kupując w tym zrobisz coś jeszcze – pomożesz ratować bezdomne zwierzaki. 100% zysku sklepu zostanie przekazane na pomoc porzuconym czworonogom.

Istnieje wiele inicjatyw na rzecz zwierząt, wiele fundacji i stowarzyszeń im pomagających. Działają one w różny sposób – prosząc o datki, organizując zbiórki darów, kampanie społeczne. Ogólnopolska akcja Karmimy Psiaki podeszła do tematu w inny sposób – stworzyła Fundacyjny Internetowy Sklep Zoologiczny Karmimy Psiaki, z którego 100% zysku jest przekazywane na ratowanie bezdomnych Psiaków. Oznacza to, że od teraz każdy posiadacz psa może wspierać porzucone zwierzaki, po prostu robiąc zakupy dla swojego pupila.

A jest komu pomagać. W polskich schroniskach znajduje się ponad 100 tys. bezdomnych zwierząt. Pomimo starań wielu ludzi dobrej woli i pomimo tego, że liczba adopcji pozostaje na dość wysokim poziomie, problemu nie udaje się rozwiązać – coraz więcej zwierzaków trafia za kraty, do zimnych boksów. Dlatego warto wspierać pomysły, które korzystają one z innowacyjnych i nietypowych rozwiązań oraz szukają środków na pomoc czworonogom w wielu miejscach. Takie jak te autorstwa akcji Karmimy Psiaki – Sklep Karmimy Psiaki jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce.

Dlaczego akurat sklep zoologiczny? Z doświadczenia organizatorów akcji Karmimy Psiaki wynika, że osoby, które same posiadają zwierzęta, są bardzo wrażliwe na krzywdę innych czworonogów i na poprawę ich złego losu, co może zachęcić ich do robienia zakupów właśnie w tym sklepie.