Chcesz usunąć profil na Threads? Pożegnaj się z Instagramem

Meta uruchomiła dzisiaj swój nowy serwis społecznościowy, który z miejsca zaczął bić rekordy popularności. Wystarczyło siedem godzin, by na Threads zarejestrowało się 10 milionów osób, a warto zaznaczyć, że aplikacja nie jest jeszcze dostępna w Europie, pokazując tym samym konkurencji, że naprawdę mają się czego obawiać.
Chcesz usunąć profil na Threads? Pożegnaj się z Instagramem

Threads ma być realną alternatywą dla Twittera, ale nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje

Kolejna aplikacja społecznościowa Mety z wyglądu mocno przypomina Instagrama i jak to określają sami twórcy to apka „tekstowych rozmów na Instagramie”. Działaniem mocno przypomina rozwiązania znane z Twittera, bo mamy tutaj możliwość dodawania tekstowych postów, komentowania wpisów, zakładania dłuższych wątków, lajkowania, udostepniania itp. Treads oferuje też większy limit znaków w postach, który wynosi maksymalnie 500 znaków, co dla wielu osób może być dużym plusem. Na pierwszy rzut oka nie brzmi to jakoś mocno rewolucyjnie i chyba właśnie o to chodziło, bo nowa społecznościówka Mety ma być właśnie alternatywą dla Twittera, a więc musi oferować to samo, co aplikacja Muska.

Największą zaletą Threads, która z pewnością zaważyła na tak szybko rosnącej popularności, jest fakt, że aplikacja została mocno zintegrowana z Instagramem. Nie trzeba mozolnie tworzyć i konfigurować nowego konta, bo wystarczy zalogować się przez konto z Instagrama, dzięki czemu wszystkie nasze dane zostaną też przeniesione. To ułatwia cały proces, skracając czas potrzebny na rejestrację do minimum.

Trzeba tutaj mieć jednak na uwadze pewną kwestię, która wiele osób może zdziwić. Zakładając konto na Threads z użyciem Instagrama, musicie liczyć się z tym, że usunięcie go z nowej aplikacji spowoduje zamknięcie powiązanego konta na Instagramie. Przeczytamy o tym w uzupełniających zasadach ochrony prywatności Usługi Threads, gdzie Meta szczegółowo uzasadniła powody takiej decyzji.

Zapewniamy szereg różnych narzędzi służących do przeglądania, pobierania i usuwania swoich danych z Usługi Threads poprzez Ustawienia na Instagramie. Użytkownikowi mogą też przysługiwać inne prawa w zakresie prywatności zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby wyegzekwować swoje prawa, należy odwiedzić nasze Centrum pomocy, swoje ustawienia w Usłudze Threads i na Instagramie oraz ustawienia urządzenia. Profil użytkownika w Usłudze Threads stanowi element jego konta na Instagramie i może zostać usunięty w dowolnym momencie poprzez usunięcie konta użytkownika na Instagramie. Więcej informacji o usuwaniu konta na Instagramie oraz o egzekwowaniu praw zawierają Zasady ochrony prywatności Meta.

Patrząc na to, jak wiele osób rejestruje się już w nowym serwisie, wydaje się, że te warunki wcale im nie przeszkadzają. Ostatnio co prawda coraz więcej ludzi deklaruje chęć rezygnacji z serwisów społecznościowych, ale z drugiej strony zwykle kończy się to dezaktywacją czy zawieszeniem konta, a nie jego całkowitym usunięciem. W tym przypadku zapewne właśnie w ten sposób niektórzy będą to obchodzić lub zwyczajnie porzucą swój profil na Threads. A jeśli faktycznie ktoś będzie chciał odciąć się od tego typu platform, to nie będzie płakał po Instagramie.