Chcesz wypłacić pieniądze z bankomatu? Nie musisz mieć przy sobie karty

Nietrudno sobie wyobrazić wiele sytuacji, w których taka możliwość nam się przyda. Ot, pierwsza z brzegu – wyszliśmy z domu, ale zapomnieliśmy wziąć ze sobą portfel. Co robić? Zostaliśmy przecież bez pieniędzy! Zamiast wracać do domu sięgnijmy po telefon komórkowy. A zresztą – od teraz możemy już zostawiać celowo portfel w domu, jeśli akurat nie musimy mieć przy sobie dokumentów.

Wydawałoby się, że bankomat, to takie urządzenie, które bez karty jest bezużyteczne. A jest zupełnie inaczej. Świat idzie do przodu i dziś wypłacimy gotówkę z bankomatu nawet jeśli mamy przy sobie tylko telefon komórkowy.

Jedyne, czego potrzebujemy oprócz smartfonu, do wypłaty z bankomatu bez karty to zainstalowana na nim aplikacja BZWBK24 mobile. To właśnie dzięki niej wygodnie i szybko skorzystamy z płatności mobilnych. Aplikacja jest dostępna na popularne systemy Android, iOS i Windows Phone i pobierzemy ją za darmo w odpowiednich dla danej platformy sklepach (czyli odpowiednio Google Play, App Store i Sklep Windows). Po instalacji logujemy się – dla wygody proponujemy od razu stworzyć sobie czterocyfrowy PIN, dzięki któremu nie będziemy musieli wpisywać hasła przy każdym logowaniu. Ostrożniejsi mogą też stworzyć PIN większą liczbą cyfr.

Jeśli wszystko już gotowe, po zalogowaniu się do aplikacji otwieramy rozwijane menu – w tym celu musimy nacisnąć trzy poziome kreski w górnym lewym roku aplikacji. Z menu wybieramy Wypłata z bankomatu i wprowadzamy pożądaną kwotę, a następnie wciskamy przycisk Wykonaj w prawym górnym rogu. Potwierdzamy operację i wciskamy przycisk OK. Otrzymamy jeszcze komunikat, który przypomni nam cztery ostatnie cyfry naszego numeru konta. Do wypłaty gotówki bez karty będą nam potrzebne, więc warto sobie je gdzieś zapisać. Otrzymamy również wiadomość SMS z kodem – on też będzie potrzebny do wypłaty.

Teraz możemy skierować swoje kroki do najbliższego bankomatu BZWBK i przystąpić do wypłaty gotówki bez karty!

Jak nietrudno zauważyć, wypłata pieniędzy z bankomatu bez karty okazuje się banalnie prosta. Polecamy to rozwiązanie wszystkim, którzy cenią wygodę poruszania się bez portfela oraz tym, którym zdarzyło się go zapomnieć.