Choć żyjemy w XXI wieku dla wielu kobiet to wciąż tabu. A przecież to zupełnie naturalne

Mimo że seks jest wszechobecny we współczesnym świecie i jesteśmy coraz bardziej otwarci na „te” tematy, to kobieca masturbacja wciąż pozostaje w strefie tematów tabu.

Opinia społeczna głosi, że kobiety nie masturbują się, nie mają takiej potrzeby. Często nawet masturbacja uznawana jest za grzech, zdradę partnera, a nawet jako coś szkodliwego dla naszego zdrowia. W związku z tym, tylko niewielki procent Polek anonimowo przyznaje się do samozaspokajania się, jednocześnie wszystkie zgodnie twierdzą, że nie rozmawiają o tym ze swoimi przyjaciółkami czy nawet z partnerem. 

Jednak unikanie masturbacji może mieć szkodliwe skutki. Kobiety często nie znają swojego ciała ani swoich potrzeb, a przy tym nie potrafią określić, co sprawia im największą przyjemność podczas stosunku. Takie podejście może kierować do frustracji,  braku orgazmu, a nawet nieporozumienia między partnerami.

Poznaj najbardziej przyjazną kolekcję wibratorów dla kobiet!

Na przeciw tym problemom wyszła marka Smile Makers wspierająca seksualne równouprawnienie kobiet. Misją marki jest przerwanie tabu wokół kobiecej seksualności oraz znormalizowanie produktów służących do dobrego samopoczucia seksualnego oraz uznanie ich za naturalną, zdrową część życia i pielęgnacji. Twórcy marki Smile Makers przygotowali kolekcję pięknie zaprojektowanych, kobiecych wibratorów o wdzięcznych nazwach Trener Tenisa, Francuz, Strażak, Milioner oraz Surfer, nawiązujących do kobiecych fantazji seksualnych – każdy o innym kształcie i innym zastosowaniu – dzięki czemu, każda z nas może wybrać coś dla siebie. Wibratory zostały tak zaprojektowane, aby w żaden sposób nie kojarzyły się z wulgarnymi sex zabawkami dostępnymi w sklepach branżowych. Są urocze, zabawne, mają pastelowe kolory, a okrągła nakrętka uruchamiająca wibracje jest w kształcie uśmiechniętej buźki. Można by uznać, że bardziej słodko i kobieco być nie może! Jednak marka Smile Makers poszła o krok dalej – jej produktów nie znajdziemy w sex shopach, gdzie dla większości kobiet zakupy kojarzą się z pewnym dyskomfortem. Te kolorowe masażery dostępne są jedynie w najbardziej znanych drogeriach na całym świecie – w Polsce w sieci Rossmann. 

5 typów kobiecego orgazmu – znasz je?

Pamiętajcie o rozejrzeniu się za tymi uroczymi pudełeczkami podczas najbliższej wizyty w  najbliższej drogerii!