Choinka dla ciekawskich

Ciekawość świata ma swoje zalety, niestety w okresie świąt może przysporzyć problemów. Bo jak wybrać fajny prezent, jeśli z natury interesuje nas wszystko co niecodzienne.

Wiemy, że nie zadowolicie się byle iPodem czy dezodorantem, czytacie Focus, czyli szukacie czegoś więcej niż standardy ze sklepowych półek. To co jest dobre dla sąsiada, niekoniecznie jest dobre dla nas. Podsuwamy kilka pomysłów na nietuzinkowe prezenty, żeby było łatwiej poukładaliśmy je w kategor

dla niego dla niej  dla nas dla dzieci

Dla niego

Lustrzanki tradycyjne i cyfrowe. Na eBay jest ponad 4000 lustrzanek, każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Kupując lustrzanki za granicą możemy zaoszczędzić około 30%.

Klasyk gatunku. Każdy mężczyzna go potrzebuje, nie wiadomo do końca do czego, ale tak jest. Pewny prezent.

Dla niej

To dosyć proste, gwiazdka z nieba powinna wystarczyć. Na eBay można kupić autentyczne meteoryty. Część przyleciała na ziemię wraz z asteroidami, inne odpowiadają za największe kratery na ziemi. Najstarsze mają tyle ile ma nasz układ słoneczny. Co ciekawe cena oryginalnego meteorytu zaczyna się już od 30 złotych.

Może by tak wyjechać do SPA w Padwie? Coraz popularniejsze są aukcje wyjazdów, które zaczynają się od symbolicznej kwoty. W chwili pisania tego tekstu cena wynosi 80 euro, za wyjazd na weekend do 4 gwiazdkowego SPA. 

Dla nas

Odkurzacz, który sam sprząta dom nawet z najdrobniejszych okruszków, podczas gdy właściciel idzie do kina lub czyta gazetę. W Ameryce i starej Unii najpopularniejszy inteligentny odkurzacz wykorzystywany w domu i biurze. Cena wacha się od 400 złotych wzwyż.

Cyfrowa ramka, zmieścisz na niej zdjęcia całej rodziny i zostanie jeszcze miejsce na psa lub sąsiada.

Dla dzieci

Bardzo wierne repliki mieczy z gwiezdnych wojen z wysuwanym „laserem”. Wydają dźwięki jak autentyczne miecze świetlne. Cena waha się od 100 do 300 złotych.

Roboraptor, czyli wyposażony w sztuczną inteligencję oraz osobowość dinozaur. W przeciwieństwie do swoich przodków, nie jada ludzi, w ekstremalnych przypadkach po zlokalizowaniu ofiary (czujnik dźwięku) kłapnie szczęką. Potrafi za to pilnować domu, może mieć humory i nie musi wychodzić o 7 rano na spacer.

Inspiracje pochodzą z www.prezenty.ebay.pl.