Tak prezentuje się CMF Phone 1. Pierwszy niedrogi smartfon submarki Nothing pojawi się z wieloma akcesoriami

W zeszłym roku Nothing ruszyło ze swoją submarką CMF, w ramach której wypuszczono już kilka urządzeń, a już niedługo dołączy do nich pierwszy smartfon. CMF Phone 1 ujawnił swój wygląd na oficjalnych materiałach promocyjnych. Przyjrzyjmy się mu bliżej.
Tak prezentuje się CMF Phone 1. Pierwszy niedrogi smartfon submarki Nothing pojawi się z wieloma akcesoriami

CMF Phone 1 zadebiutuje już za kilka dni

W ostatnim czasie Nothing na poważnie wziął się za promocję CMF Phone 1, pierwszego smartfona stworzonego w ramach submarki CMF. Dostaliśmy więc już kilka materiałów ukazujących jego wygląd, a na najnowszym zwiastunie możemy podziwiać nie tylko projekt oraz kolorystykę urządzenia, ale także szeroką gamę akcesoriów, jakie przygotował dla niego producent. Na materiale pokazano, jak w łatwy sposób możemy wymienić tylny panel, korzystając z dołączonego do zestawu śrubokręta. Nie jest tylko jasne, czy chodzi tutaj jedynie o możliwość wymiany plecków na inny wariant kolorystyczny, czy też Nothing da nam w tej sposób dostęp do wnętrza, a tym samym do samodzielnej wymiany baterii i innych elementów.

Czytaj też: iPhone 16 Pro Max będzie miał baterię, jakiej nie znajdziemy w żadnym innym iPhonie

Zamiast tego przybliżono nam cztery wersje kolorystyczne – jasnozieloną, czarną, niebieską i pomarańczową. Dwa pierwsze warianty mają „subtelną fakturę”, a pozostałe dwa wykończone są wegańską skórą. Jeśli chodzi o dodatki, tutaj dostajemy smycz, podpórkę mocowaną do prawego dolnego rogu telefonu oraz grubsze etui z dodatkową kieszonką. Także w tej kwestii pozostała wielka niewiadoma, bo do tej pory nie ujawniono, czy te akcesoria będą sprzedawane osobno, czy może znajdą się w zestawie z telefonem.

Co do specyfikacji, to zgodnie z poprzednimi przeciekami, CMF Phone 1 zostanie wyposażony w układ Dimensity 7300, a za zasilanie odpowie tutaj bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 30 W. Do dyspozycji użytkownika będzie 6,7-calowy ekran AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Dostaniemy też aparat główny 50 Mpix, jednak nie ujawniono, jaki jeszcze sensor znajdzie się z tyłu. Miłym dodatkiem będzie natomiast slot na kartę microSD, który ostatnio jest coraz rzadziej spotykany, nawet wśród tańszych modeli.

Czytaj też: Wszystko wskazuje, że Redmi K70 Ultra zadebiutuje już niedługo

CMF Phone 1 zadebiutuje już 8 lipca. Podczas jego premiery zobaczymy również CMF Buds Pro 2 i Watch Pro 2, czyli kolejne generacje słuchawek i smartwatcha producenta. Pierwszy smartfon submarki Nothing, podobnie jak pozostałe urządzenia, ma należeć raczej do niższej półki cenowej, ale na szczegóły dotyczące cen będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Chociaż brakuje nam też wzmianki o dostępności, to jest szansa, że Phone 1 i pozostałe nowości trafią również do Polski.