Co kupić pod choinkę? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o tym, co znaczą dla nas prezenty i które najbardziej nas cieszą.

Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby dostawać prezentów. Okazji po temu zresztą przybywa, bo coraz częściej wręczamy podarunki np. dzieciom z okazji Wielkanocy. Ten trend cieszy handlowców, natomiast nieco mniej tych, którzy muszą wybrać i kupić kolejny prezent. Nowe technologie z jednej strony nam to ułatwiają – w sklepach znajdziemy elektronikę dopasowaną do różnych potrzeb i grup wiekowych, na dodatek dużą część tych produktów możemy zamówić online. Z drugiej jednak utrudniają, bo wybór jest ogromny, a drogi prezent nie zawsze musi cieszyć najbardziej. Czasem większą wartość dla obdarowanego ma coś, co wykonamy samodzielnie albo coś niematerialnego.

Co w takim razie wybrać, by sprawić komuś radość? I jaką funkcję pełnią dziś prezenty, także te świąteczne? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Barbara Pietraszewska, projektantka aplikacji, project manager i blogerka oraz dr Jolanta Tkaczyk z Akademii Leona Koźmińskiego.

Polecam też archiwalne audycje o e-handlu, uważności, technologiach dla najmłodszych, nauce programowania, majsterkowaniu, rzeczywistości wirtualnej, digitalizacji kultury, cyfrowym lecie w mieście i dzieciakach wykluczonych cyfrowo.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 10 grudnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!