Co się dzieje z naszą prywatnością? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! Odcinek dostępny online to rozmowa o nowych wyzwaniach w dziedzinie prywatności.

Żyjemy w czasach, w których prywatność stała się walutą. Płacimy nią często za różne “darmowe” rzeczy w internecie (jak wiadomo, nie ma czegoś takiego jak darmowe treści). Wiele tematów, pojawiających się w mojej aydycji zahacza o prywatność: internet rzeczy, big data, technologie ubieralne itd. Stale próbujemy znaleźć jakiś kompromis między prywatnością a bezpieczeństwem. Czasem się to udaje, jak w przypadku prawa do bycia zapomnianym, ale też nigdy nie jest to rozwiązanie ostateczne. Nasza prywatność ewoluuje wraz z całą cywilizacją.

I jest okazja, by wrócić do tego tematu na antenie. “Prywatność:Redefinicja” to hasło przewodnie czwartej edycji Festiwalu Przemiany, który odbędzie się w dniach 4-7 września 2014 r. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. O tej redefinicji porozmawiam z moimi gośćmi: Katarzyną Szymielewicz, współzałożycielką i prezeską Fundacji Panoptykon oraz Robertem Firmhoferem, dyrektorem Centrum Nauki Kopernik.

Polecam przy okazji dwie publikacje Panoptykonu: raport podsumowujący pięcioletnie działania fundacji oraz “Życie wśród kamer“. A oto krótki filmowy zwiastun Festiwalu Przemiany:

Ten odcinek audycji “Człowiek 2.0” nie został wyemitowany na antenie Radia TOK FM. Jest dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!