Cyfrowe kompetencje, czyli jak Polacy (nie) potrafią korzystać z nowych technologii [AUDYCJA]

65% młodych Polaków uznaje informacje, które znajduje w sieci za wiarygodne. Aż 21% młodych osób w ogóle nie sprawdza, czy wiadomości, które znajdują w sieci, są prawdziwe – wskazują niedawno opublikowane badania.

Czy biegłość techniczna w obsłudze komputera, tabletu czy smartfona idzie u nas w parze z umiejętnością korzystania z możliwości nowej technologii? Czy młodzi ludzie są cyfrowymi tubylcami, czy raczej cyfrowymi analfabetami?

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 5 października po godz. 20 będziemy rozmawiać o tym, jak Polacy (nie) potrafią korzystać z nowych technologii.

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, Włodzimierz Marciński, lider cyfryzacji w Polsce oraz Łukasz Mirocha, cyfrowy humanista z z Wydziału “Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Uwaga – w czasie audycji będzie można zdobyć wejściówkę na warszawską konferencję Microsoft Technology Summit!

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 5 października po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!