Czego szukaliśmy w Google w 2015 roku?

Na pierwszym miejscu listy haseł, które najszybciej zyskiwały popularność w 2015 roku znalazł się tytuł książki i filmu  “50 twarzy Grey’a”. Zaraz za nim Librus Synergia, czyli platforma edukacyjna, za pośrednictwem której rodzice m.in. sprawdzają oceny swoich dzieci i uwagi nauczycieli. Trzecią pozycję zajęła gra komputerowa Agar.io. 

50 twarzy Greya, Andrzej Duda, Eurowizja i loteria paragonowa – to jedne z najpopularniejszych haseł, jakie wpisywaliśmy do wyszukiwarki Google w 2015 roku.

W 2015 roku internauci najczęściej sprawdzali informacje nt. Andrzeja Dudy (i jego córki Kingi), Pawła Kukiza i Magdaleny Ogórek. A także zmarłych w tym roku: Roberta Leszczyńskiego, Jana Kulczyka, Agnieszki Kotlarskiej i Marcina Wrony. Bardzo często wpisywano także nazwisko Barbary Sienkiewicz, po tym jak na początku sierpnia media informowały, że w wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Listę sportowców zdominował Robert Lewandowski. 

Najpopularniejszymi wydarzeniami tego roku była Eurowizja, Oscary i wybory prezydenckie, a tematami – loteria paragonowa, wojna w Syrii i “złoty pociąg”. Wśród seriali „Wspaniałe stulecie” wyprzedziło „Grę o tron” i „O mnie się nie martw”, a wśród programów telewizyjnych „Celebrity Splash” jest przed „Małymi gigantami”, „You Can Dance” i „Szkołą”.

Polscy internauci pytali też często Google’a, gdzie jest Putin i czym jest dieta wacikowa. Polega ona na jedzeniu waty zamiast zwykłych posiłków i zdaniem naukowców jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.

Hasła wyszukiwane na świecie – najpopularniejsze wydarzenia 2015 roku: