Czy internet może przestać działać na całym świecie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o awariach globalnej sieci.

Chyba każdemu z nas zdarzają się czasem problemy z dostępem do internetu. A to limit danych się skończył, a to WiFi nie działa, a to system się zawiesił… Są to jednak najczęściej krótko trwające niedogodności. Przywykliśmy, że internet jest tak dostępny jak prąd w gniazdku czy woda w kranie. Na myśl o tym, że mogłoby go nie być ludzie – zwłaszcza młodzi – często reagują pytaniem “jak żyć?”.

Nie jest to jednak pytanie czysto retoryczne. 21 października wskutek ataku hakerskiego przestała działać duża część internetu – m.in. serwisy takie jak Twitter, Netflix, Amazon, PayPal czy Spotify. Czy tego typu awarie mogą się powtarzać? I czy możliwe jest wyłączenie całego internetu na świecie? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego i Krzysztof Zieliński z Gemiusa.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o pokoleniu Y, internecie wszechrzeczy, cenzurze internetowej i podziałach w internecie.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 29 października po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!