Czy młodzież korzysta jeszcze z Facebooka? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, co robią młodzi ludzie w sieci.

Choć młodzi ludzie intensywnie korzystają z internetu i aplikacji mobilnych, nie jest łatwo dowiedzieć się, co dokładnie robią w sieci. W wielu raportach (jak np. “Social Media 2016 – użytkownicy”) badani są tylko pełnoletni internauci. Tymczasem spora część tzw. pokolenia Z to licealiści i gimnazjaliści, którzy od najmłodszych lat mają kontakt z internetem i technologiami mobilnymi.

Podobno młodzież ucieka z Facebooka do innych sieci społecznościowych i aplikacji. Tak mogłoby wynikać np. z tego artykułu w “Wired”. Najbardziej młodzieżowe mają być dziś Snapchat i Instagram. Czy w Polsce jest podobnie? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Anna Rzeźnik, strateg w CPC oraz Maciej Kosiorek, strateg w VML Poland.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o pokoleniu Y (milenialsach), świecie bez internetu, technologiach mobilnych i wizerunku w sieci.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 25 marca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!