Czy naukowcy powinni częściej rozmawiać z obywatelami? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o konsultacjach społecznych dla naukowców.

Naukowcy wciąż często są postrzegani jako osoby oderwane od rzeczywistości, siedzące w swoich laboratoriach i nie mające pojęcia o tym, co się dzieje w tzw. normalnym świecie. Ten stereotyp to oczywiście duże uproszczenie, ale też warto pamiętać o tym, że badaczy – zwłaszcza w Polsce – rzadko uczy się sztuki komunikowania się z obywatelami i słuchania tego, co obywatele mają do powiedzenia. Tymczasem sugestie ze strony “zwykłych ludzi” mogą pomóc naukowcom choćby w wybraniu najbardziej obiecujących kierunków badań. Czy to się sprawdza w praktyce? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o popularyzacji nauki, otwartej nauce, młodych naukowcach i wynalazcach, pokoleniu Y, przyszłości pracy i hackatonach, a także hackaton “Obywatele w medycynie“.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 5 listopada po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!