Polska od 2012 r. jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej, mamy też już własną agencję zwaną POLSA. A mimo to wielu z nas wydaje się, że nasz kraj nie ma szans na dokonanie czegoś znaczącego w tej dziedzinie. Czy słusznie? 

"Odkrycie lodu wodnego na Marsie, badanie składu jednej z komet i wykonanie dokładnej mapy Merkurego w podczerwieni – to wszystko byłoby niemożliwe, gdyby nie polscy inżynierowie, którzy od ponad 15 lat uczestniczą w europejskich misjach kosmicznych" - pisaliśmy kiedyś w artykule "Teraz kosmos!". Polska ma też spory potencjał w dziedzinie technologii satelitarnych - jako producent sprzętu oraz oprogramowania do analizy danych. 

O kosmicznych dokonaniach i planach Polski opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o kosmicznych zagrożeniach, współpracy nauki i biznesu, inteligentnych miastachPOLSA0, a także konferencję POLSA1.

Nowego odcinka "POLSA2" możecie posłuchać 26 września po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast POLSA3 oraz POLSA4. Pełny spis odcinków znajdziecie na stronie POLSA5.