Czy porażki stały się modne? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jak przeżywać niepowodzenia i wyciągać z nich budujące wnioski.

Każde pokolenie ma swój nieformalny – i niezbyt cenzuralny – sposób mówienia o porażkach. Kiedyś były to “fakapy” (fuckup), potem “fejle” (fail), a dziś młodzież używa określenia “spierdolina”. Ale młode pokolenie ma też inne podejście do niepowodzeń: chwali się nimi (np. w zamkniętych grupach na Facebooku, o czym rozmawialiśmy podczas audycji o pokoleniu Z), zdobywając w ten sposób pozycję w grupie. Podobne podejście widać w startupach, dla których niepowodzenia są cenną informacją zwrotną: robimy coś nie tak, trzeba zmienić produkt lub strategię.

Czy porażki faktycznie są modne? I jak przez nie przejść, by przekuć niepowodzenia w źródło doświadczeń, nie unikając przy tym naturalnych w takiej sytuacji emocji? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM – Joanna Chmura, trener i coach prowadząca warsztaty “Rosnąc w siłę – Rising Strong”.

Przy okazji polecam audycję archiwalną o błędach

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 8 lipca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!