Czy potrafimy zaprojektować wszystko? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o tym, czy można zaprojektować całą naszą cywilizację.

Zdaniem części naukowców od ok. 200 lat trwa antropocen – epoka geologiczna zdominowana przez działalność człowieka. Najczęściej nie kojarzy się ona zbyt pozytywnie: Wikipedia wspomina m.in. o gwałtownej urbanizacji świata, szybkim wyczerpywaniu przez człowieka paliw kopalnych oraz zanieczyszczeniu środowiska i emisji gazów cieplarnianych.

Czy faktycznie jest tak źle? I czy możemy zmienić tworzoną przez nas epokę, staranniej projektując nowe rozwiązania i ich interakcje z szeroko rozumianym środowiskiem? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

Porozmawiamy o antropocenie w przededniu Festiwalu Przemiany, który odbędzie się w Warszawie od 3 do 6 września pod hasłem „Zaprojektuj epokę”. A tu krótki film o epoce antropocenu:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o projektowaniu użyteczności i miastach przyszłości.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 29 sierpnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Pełny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!