Czy startupy to dobry sposób na innowacje? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o innowacyjnych polskich startupach.

Od wielu lat polscy decydenci odmieniają przez wszelkie możliwe przypadki słowo “innowacja”. Nasza gospodarka ma być innowacyjna, opracowywane w Polsce technologie mają zapewnić nam dobrą pozycję na światowej scenie. To dzięki nim mamy być nie tylko konsumentami tego, co wymyślą i wyprodukują inne nacje.

Z innowacjami w naszym kraju nie jest jednak tak dobrze, jak mogłoby być. Wystarczy przeczytać reportaż pod wymownym tytułem „Nauka idzie w las, czyli o marnowaniu polskich wynalazków”. Wiele tu zmarnowanych szans, biurokratycznych przeszkód, bezsensownego wydawania niemałych funduszy. Być może więc lepiej nie oglądać się na decydentów, tylko wziąć sprawy we własne ręce?

Taką drogą idzie wiele polskich startupów – młodych, prężnie działających firm, które nie boją się podjąć ryzyka związanego z nowym produktem czy usługą. O tym, czy są one naprawdę innowacyjne, porozmawiam w studiu TOM FM z moimi gośćmi:

Zobaczcie krótki film o zaletach korzystania z inkubatora dla startupów:

Przy okazji polecam archiwalne odcinki o startupach, otwartej nauce, telemedycynie (z 2013 i 2014 r.) i technologiach ubieralnych.

Warto słuchać uważnie tego wydania audycji – będzie można zdobyć jedną z czterech książek z serii “Focus medycyna“!

Nowego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 17 stycznia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!