Wakacje tradycyjnie uważamy za czas odpoczynku - w przypadku dzieci odpoczynku od nauki. Jednak badania naukowe pokazują, że tak długa przerwa w edukacji nie jest dobra. Może więc lato jest dobrym okresem na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności - tylko w innej formie, niż to ma miejsce w szkole? Od lat przybywa w Polsce kursów programowania, gry w Minecrafta czy budowy robotów, adresowanych właśnie do dzieci. W wielu polskich miastach bez trudu można znaleźć firmy oferujące takie zajęcia, np. w bibliotekach czy domach kultury. 

Czy warto wysłać dzieci w czasie wakacji na jakiś ciekawy kurs albo cyfrowe półkolonie? I jak zachęcić do tego zwłaszcza dziewczynki, które wciąż stanowią mniejszość w tych dziedzinach? O tym opowiadać będą moje rozmówczynie w studiu TOK FM:

Zobaczcie, co dzieci mogą zbudować podczas zajęć z robotyki:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o nauce kodowania (dla najmłodszych, uczniów i starszych),  technologii w edukacji, majsterkowaniu i robotyce konsumenckiej.

Nowego odcinka "Człowieka 2.0" możecie posłuchać 11 lipca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!