Czym są interaktywne reportaże i webdokumenty? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jak powstają multimedialne reportaże internetowe.

Dziennikarstwo internetowe kojarzy nam się głównie z newsami, krótkimi filmami wideo i treściami raczej błahymi i sensacyjnymi. Jednak rozwój technologii sprawia, że reporterzy i dokumentaliści mają dziś nowe narzędzia, pozwalające im na większe angażowanie odbiorcy. Powstają multimedialne reportaże, których widz często może wybierać porządek fabuły i formy, w jakich jest ona prezentowana. Także i u nas nie brak tego typu produkcji, o czym świadczyć może artykuł “Polski dokumentalizm opanowuje sieć“.

Jak powstają internetowe reportaże? I czy na rynku jest zapotrzebowanie na tzw. interaktywny storytelling? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Anna Szylar, odpowiedzialna za program Kultura Cyfrowa w Instytucie Adama Mickiewicza oraz Jakub Górnicki, współtwórca „Outride.rs“.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o digitalizacji kultury, kulturze cyfrowej, długich cyfrowych opowieściach, nowych technologiach w muzeach, archiwizowaniu treści audiowizualnych i cyfrowej humanistyce oraz stronę konferencji Digital Cultures.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 23 września o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!