Dlaczego brakuje nam wody? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o suszy, zmianach klimatycznych i cyklu hydrologicznym.

Wiosna tego roku była wyjątkowo sucha. Apele o oszczędzanie wody pojawiły się już na początku czerwca, podobnie jak problemy z dostępem do niej w Skierniewicach. Naukowcy wyjaśniają, że to jeden z efektów nasilających się zmian klimatycznych, które w niedalekiej przyszłości mogą doprowadzić do globalnej katastrofy. Ale na ziemię wciąż spada mniej więcej tyle samo deszczu, co przedtem, a topnienie lodowców sprawia, że woda jest uwalniana do rzek czy mórz.

Dlaczego więc mamy do czynienia z suszami? I co można zrobić, by zapobiec niedoborom wody pitnej? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM – dr Aleksandra Kardaś, ekspertka ds. zmian klimatu z Uniwersytetu Warszawskiego i portalu Nauka o Klimacie, autorka m.in. „Książki o wodzie”.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o kosmicznych technologiach ochrony wody, przyszłości energetyki i zrównoważonej modzie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 20 lipca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!