Dlaczego z feromonów warto korzystać w sylwestra?

Długa noc sylwestrowa już za chwilę. To właśnie podczas tej nocy podsumowujemy miniony rok i planujemy, jaki będzie następny. Nierzadko przygotowujemy się do niej już przed świętami, bo przecież podczas ostatnich godzin w roku trzeba zachwycać, olśniewać i przyciągać do siebie innych.

Jeśli nie mamy partnera, impreza sylwestrowa może być świetną okazją na poznanie nowych, ciekawych osób. Być może z jedną z nich spędzimy nie tylko cały następny rok, ale i resztę swojego życia? Dlatego właśnie warto w pełni wykorzystać tych kilka najbardziej gorących godzin w roku i odpowiednio się do nich przygotować. Jak?

Wygląd to nie wszystko

Perfekcyjny makijaż, seksowna sukienka czy elegancki garnitur to elementy istotne, ale nie najważniejsze. Zapach jest detalem naszego wyglądu, którego nie widać, jednak pełni naprawdę istotną rolę. Badania dowodzą, że zapachy są bardzo silnym narzędziem wpływu na ludzi. Narzędziem, które z sukcesem wykorzystywane jest w praktycznie każdym aspekcie życia, szczególnie, jeśli oddziałują na podświadomość. Taką oddziałującą na nas grupą zapachów są jednak wonie tak naprawdę niewyczuwalne….

Uwodzicielski zapach

Feromony niezależnie czy emitowane przez nasz organizm, czy produkowane syntetycznie, są atrybutem atrakcyjności. Te, nieposiadające swojej woni substancje, wysyłają „sygnały”, dzięki którym otoczenie postrzega nas, jako osoby bardziej atrakcyjne.

Nazywane „łamaczami lodów” czy „chemią miłości”, feromony są odpowiedzialne za przyciąganie partnera, podświadomie wpływając na pozytywne reakcje osób w naszym towarzystwie. Co to znaczy? Ludzie wokół nas stają się bardziej bezpośredni, otwarci, radośni. My z kolei zyskujemy pewność siebie. Dlatego między innymi związki te często są wykorzystywane przez mężczyzn w klubach i restauracjach po to, aby wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej.

– Feromony są bardzo popularne w sytuacji, gdy zależy nam na wywarciu dobrego pierwszego wrażenia, a noc sylwestrowa jest świetną okazją ku temu. Cały sekret ich działania polega na stymulowaniu odpowiedniego narządu, który znajduje się w naszych nozdrzach. Dzieje się to podświadomie, co oznacza, że inni dążą do nawiązania z nami bliższego kontaktu, nie wiedząc właściwie dlaczego – twierdzi Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl.

– Ważne jednak, by wiedzieć, jaką ilość płynu zaaplikować. Feromony to bardzo indywidualna sprawa, więc najlepszą dawkę dla siebie należy znaleźć na drodze eksperymentu, stosując je w różnych dawkach i okolicznościach życiowych – dodaje.

Warto wiedzieć więcej

Odpowiedni zapach, któremu tak naprawdę poświęcamy najmniej uwagi, jest w rzeczywistości nieodzownym elementem „sylwestrowej całości”. Niestety (albo „stety”) wciąż jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę z ogromnego wpływu feromonów na podświadomość. Liczba osób, korzystających z tych związków powiększa się z dnia na dzień. Wiedza o tym, jak działają, daje nam duże możliwości przy nawiązywaniu nowych znajomości.

Mówi się, że jaki sylwester, taki cały kolejny rok. Kiedy więc o północy będziemy życzyć najbliższym spełnienia marzeń, a przed sobą postawimy nowe wyzwania, pamiętajmy o nich w nowym roku i starajmy się konsekwentnie je realizować. Resztę nocy przeznaczmy na dobrą zabawę!