Do czego potrzebne są nam porażki i błędy? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o korzyściach z niepowodzeń.

Czy zdarzyło się wam, by ktoś was pochwalił w szkole za błąd? Albo pogratulował porażki w pracy? No właśnie – niepowodzenia to dla nas rzecz wstydliwa. Najchętniej byśmy o nich nie mówili lub “wmietli pod dywan” i szybko o nich zapomnieli. Często powtarzamy, że “błądzić jest rzeczą ludzką” i “nie myli się tylko ten, kto nic nie robi”, ale w praktyce wolelibyśmy być nieomylni i perfekcyjni.

Tymczasem życie bez porażek jest praktycznie niemożliwe. Co więcej, na błędach powinniśmy się uczyć, wyciągać z nich wnioski, a trudności życiowe wykorzystywać tak, aby dawały nam siłę. Tylko jak to zrobić? O tym porozmawiam w TOK FM z Joanną Chmurą, trenerem i coachem prowadzącą warsztaty “Z wielką odwagą – The Daring Way” oraz Janem Tomiakiem, ekspertem od inteligencji emocjonalnej i autorem książek.

Zobaczcie, jak legendarny koszykarz Michael Jordan mówi o tym, jak ważne były dla niego porażki:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o polskich startupach, uważności i mitach dotyczących stresu, a także artykuły z magazynu “Coaching”: “Co tracimy, gdy się boimy” i “Przegraj, żeby wygrać“.

Warto uważnie słuchać audycji, bo do zdobycia będą trzy książki autorstwa Jana Tomiaka! Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 20 czerwca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!