Dzieci poznały świat dzięki Misiowi Haribo

Każdy z graczy wciela się w rolę podróżnika i wraz z Misiem Haribo oraz innymi dziećmi przemierza świat w poszukiwaniu przygód, wyzwań i dobrej zabawy. Mali podróżnicy, odwiedzając różne kontynenty, odkrywają nowe, dotąd nieznane im kraje.

Poprzez opowieści i bajki poznają życie swoich rówieśników z najbardziej odległych zakątków świata, uczą się podstawowych zwrotów w ich języku, odkrywają kulturę i historię ich kraju. Tak wyglądał scenariusz gry, przygotowanej dla uczestników XIII edycji konkursu „Poznaj świat z Misiem Haribo”, którego wyniki właśnie ogłosiła firma Haribo.

– Zadaniem graczy było przejście przez wszystkie kraje na planszy gry i dotarcie do ostatniego celu podróży, do Polski. Gdzie czekało na uczestników zadanie, wykonanie pracy konkursowej, do której inspiracją była wiedza, zdobyta w trakcie podróży z Misiem Haribo. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej – kolażu, przedstawiającego wizytówkę Polski – mówi Małgorzata Zgoda z firmy Haribo Polska.

Konkurs „Poznaj świat z Misiem Haribo” został zrealizowany w ramach programu Akademia Misia Haribo, który w tym roku obchodzi XIII-lecie. Celem programu jest inspirowanie dzieci do nauki poprzez zabawę oraz rozwijanie twórczego myślenia. Program co roku inspiruje dzieci do odkrywania świata i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin m.in ekologii, przyrody i muzyki. W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba przedszkoli, bo aż 2400 placówek.

Finaliści XIII Akademii Misia Haribo

Laureatem XIII edycji Akademii Misia Haribo zostało Niepubliczne Przedszkole, Klub Przedszkolaka „Zacisze 15” z Lesznowoli. Nagrodzona praca wyróżniała się ilością zastosowanych technik kolażu, oraz bogatym i ciekawym obrazem Polski. Przedszkolaki pod opieką Pani Beaty Korczak stworzyły pracę eksponującą różnorodność Polski i podkreślającą jej piękno.

– XIII edycja Akademii Misia Haribo była fantastyczną zabawą i nauką dla naszych dzieci, które z entuzjazmem poznawały kolejne zakątki świata. Jako przedszkolanka prowadzące zajęcia zainspirowane grą edukacyjną „Poznaj świat z Misiem Haribo” byłam pod wrażeniem ich otwartości umysłu, dlatego też z największą ochotą przystąpiły do wykonania, jak się okazało, zwycięskiej pracy – mówi Beata Korczak z przedszkola w Lesznowoli.

Prace dziesięciu wyróżnionych przedszkoli to cała gama form, barw i kształtów przedstawiających bogactwa naturalne, kulturalne i architektoniczne Polski, zaprezentowane na tle typowej dla naszego kraju flory i fauny. Wszystkie prace doskonale odzwierciedlają jak dzieci postrzegają Polskę, jak widzą ten świat i jak chciałyby zaprezentować go innym narodowościom. Wśród wyróżnionych przedszkoli znalazły się placówki z Białegostoku, Poznania, Torunia, Kietrza, Gościnina, Chęcin, Otwocka, Wrocławia i Staszowa.

Lista laureatów i zdjęcia nagrodzonych prac dostępne są na stronie www.akademiamisiaharibo.pl.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wsparcie merytoryczne konkursu zapewnił magazyn National Geographic Traveler, psycholog dziecięcy – Dorota Kalinowska, Dyrektor Muzeum Baśni, Bajek i Opowiadań – Michał Malinowski. Za przygotowanie gry planszowej odpowiadała firma Alexander, producent gier i zabawek edukacyjnych, pakiet nagród wspierała Nowa Szkoła, dystrybutor pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych. Wśród partnerów medialnych konkursu znajdują się: Bliżej Przedszkola, Nauczycielka Przedszkola, Wychowanie w Przedszkolu, Przedszkolak, Gaga, Radio Bajka oraz portale czasdzieci.pl, edziecko.pl.