Edutainment, czyli jak uczyć, żeby nie zanudzić. Twoje dziecko pokocha te książki!

Nawet te najbardziej ciekawe świata dzieciaki mają to do siebie, że trudno zainteresować je czymś na dłużej, niż kilka minut. Jest jednak duża szansa, że nowe książki z serii “Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka” wciągną małych odkrywców na dużo dłuższą chwilę.
Edutainment, czyli jak uczyć, żeby nie zanudzić. Twoje dziecko pokocha te książki!

Edutainment – o co chodzi?

Edutainment to w języku angielskim określenie na edukację przez rozrywkę, które powstało w wyniku połączenia słów education i entertainment. W języku polskim ideę edutainment doskonale oddaje powiedzenie “uczyć bawiąc”, bo wskazuje na to, co w tym połączeniu najważniejsze – zabawa ma być tylko “przyprawą”, dzięki której danie główne, czyli solidna porcja wiedzy, będzie jeszcze bardziej zachęcające. Paleta rozrywkowych dań jest duża – od piosenek, przez programy telewizyjne, filmy i seriale, sztuki teatralne, gry komputerowe, strony internetowe, komiksy, aż po ukochaną klasykę, czyli książki. A skoro już o książkach mowa, dziś swoją premierę mają dwie świetne pozycje z serii “Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka”, które bez wątpienia wciągną każdego młodego odkrywcę i każdą młodą odkrywczynię.

Księżycowa wyprawa dla całej paczki…

A gdyby tak zamiast świętować z kolegami i koleżankami w domu wybrać się na srebrzystego giganta? Z książką “Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc” z tekstem Joyce Lapin i bajkowymi ilustracjami Simony Ceccarelli jest to możliwe choćby zaraz! 

Ta pięknie ilustrowana opowieść o nietypowym przyjęciu urodzinowym, na które trzeba lecieć aż 380 tysięcy kilometrów, jest wzbogacona o wiele kosmicznych faktów, ciekawostek i anegdotek, które zaciekawią nie tylko małych astronautów, ale również ich rodziców. W końcu ktoś musi poprowadzić tę rakietę z małymi imprezowiczami, prawda? 

Wiedzieliście o tym, że W 2001 roku Pizza Hut dostarczyła pizzę na Międzynarodową Stację Kosmiczną? Albo jak świętują urodziny astronauci i dlaczego ślady ludzi zostają na powierzchni Księżyca już na zawsze? To tylko niektóre z informacji, które znajdziecie w nowej pozycji z serii “Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka”.

… czy makroprzygoda z mikrobami?

“Ja i moje mikroby” z tekstem i ilustracjami Philipa Buntinga to książka, z której nie tylko dzieci dowiedzą się czegoś nowego o tym, kto żyje w naszym organizmie, urzęduje w świeżo podanym nam deserze, czy mieszka pod naszymi… paznokciami. Można się wręcz pokusić o stwierdzenie, że szczególnie niektórzy wyjątkowo sceptyczni dorośli powinni sięgnąć po tę pozycję, by przekonać się, o co tak naprawdę chodzi z niektórymi wirusami. Wróćmy jednak do małych czytelników. 

Czy człowiek ma w sobie więcej komórek mikrobów, niż tych ludzkich? “Ja i moje mikroby” to fascynująca wyprawa do świata milionów niewidocznych gołym okiem stworzonek, które zamieszkują nasze ciało i jego okolice, a kolorowe ilustracje spod ręki autora książki doskonale uzupełniają tę plejadę mikroskopijnych lokatorów. Razem ze swoim dzieckiem poznacie zwariowaną budowę komórki, przyjrzycie się archeonom, które żyją w ludzkiej pupie i przeanalizujecie całą drogę rozwoju niechcianego wirusa. Nie zapomnijcie też o grzybach, ale raczej nie próbujcie ich liczyć – na naszej planecie występują w milionach! 

Seria “Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka”

Książki z nowej serii wydawnictwa Harper Collins skierowane są do starszych przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów. Poruszają tematy, które fascynują dzieci, serwując je z nowoczesnymi ilustracjami i pomagają przedstawić trudne zagadnienia w przyjazny sposób.