Energylandia przyspieszenie

Wizyta w parku rozrywki jest fantastycznym sposobem na wypoczynek i to niekoniecznie tylko dla dzieci. Kusi wiedeński Prater, duński Legoland czy niemiecki Heide Park. Ale nie musimy jechać tak daleko, odkąd w miejscowości Zator, na granicy Śląska i Małopolski, powstała Energylandia.

Park działa od pięciu lat, zajmuje powierzchnię 26 ha i oferuje kilkadziesiąt atrakcji. Jeden dzień to więc z pewnością zbyt mało, by poznać wszystkie. Istotny jest fakt, że w Energylandii kupując jeden bilet wstępu, możesz korzystać z wszystkich atrakcji, do woli i bez limitu: roller-coasterów, karuzeli, kin, widowisk, pokazów, strefy dziecięcej, familijnej, ekstremalnej i Water Parku! Cieszy, że dla niepełnosprawnych dzieci, przyszłych mam i seniorów przewidziane są bilety ze zniżką. Dzieciaki, które mają akurat urodziny, wchodzą za symboliczną złotówkę.

W ubiegłym sezonie została otwarta jedna z największych atrakcji parku: Speed Water Coaster. Ta wodno górska kolejka bije światowe rekordy w swojej kategorii, jeśli chodzi o prędkość i wysokość!

Wynosi pasażerów na 60 metrów w górę i osiąga prędkość 110 km/godz! Podczas przejazdu czekają śmiałków dwie kąpiele wodne, które mają szansę obniżyć trochę poziom adrenaliny. Ale spokojnie. Zanim w ubiegłym roku kolejka została otwarta, przeszła całą serię surowych testów. Wyszkoleni pracownicy bezustannie dbają o bezpieczeństwo gości. Rodzice mogą być pewni, że żadne dziecko się nie zgubi, a także że będzie korzystać tylko z atrakcji dostosowanych do jego wieku lub wzrostu.

Warto wiedzieć, że Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywają się warsztaty edukacyjne i artystyczne. Można tu odwiedzić laboratorium szkolnego naukowca, zobaczyć pokazy kaskaderskie, a nawet obejrzeć musical.

Właściciele parku zapowiadają jego dalszy rozwój. W ciągu dwóch lat Energylandia ma powiększyć się do ponad 150 ha. Stanie na nich m.in. Smoczy Gród, 4-gwiazdkowy hotel i kolejny rollercoaster o rekordowych parametrach. To będzie dopiero jazda!

W 2019 roku w Energylandii odbędzie się aż 7 festiwali!

Daty:

•    90’S FESTIVAL – 28 czerwca 2019
•    80’S FESTIVL – 29 czerwca 2019
•    DISCO POLO FESTIVAL – 12/13 lipca 2019
•    HIP-HOP FESTIVAL – 26/27 lipca 2019
•    GIGANCI SCENY – 9/10 sierpnia 2019
•    KINGS OF HARDSTYLE – 23 sierpnia 2019
•    EDM FESTIVAL – 24 sierpnia 2019

 

Więcej informacji na stronie: http://festival.energylandia.pl/ oraz https://energylandia.pl/