Euro w 3D

Jeszcze 30 lat temu szczyciliśmy się zakupem pierwszych kolorowych telewizorów. Pierwszym w całości zaprojektowanym i produkowanym odbiornikiem w Polsce był Jowisz. Dzisiaj delektujemy się obrazem 3D.

Ofert na rynku jest całe mnóstwo. Telewizory różnią się rozdzielczością, średnicą ekranu czy nawet designem okularów 3D. Najtańsze modele zaczynają się od 3800zl, a ich luksusowe i ekstrawaganckie wersje nie przekraczają 20 tysięcy złotych. Takim gadżetem można się pochwalić!

Nowy wymiar telewizji

Telewizor już dawno przestał być urządzeniem tylko do oglądania serwisów informacyjnych czy seriali. Te dzisiejsze mają mnóstwo funkcji internetowych, takich  Skype TV czy aplikacje, które np. umożliwiają odczyt poczty e-mail. Dla mężczyzn, tych starszych jak i tych młodszych, to także okazja, żeby zagrać na Playstation w doskonałej rozdzielczości i wręcz poczuć się zupełnie jak na boisku, torze wyścigowym, polu walki etc. Ludziom wykazującym bardziej pragmatyczne podejście do życia należy przypomnieć, że telewizory te są niezwykle smukłe i eleganckie, a pod względem estetycznym usatysfakcjonują najbardziej wyrafinowane gusta. Cecha ta tyczy się telewizorów typu LED. Oprócz telewizorów LED na rynku są także LCD oraz nieco mniej popularne plazmy. Niektóre telewizory konwertują obraz 2D do 3D.

Trójwymiarowe emocje

Do tej pory nie nastąpił na rynku polskim boom na zakup telewizorów 3D, natomiast zauważana jest tendencja wzrostowa. Prawdziwy szał na zakupy telewizorów 3D wydaję się być dopiero przed nami. „W krajach, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2010, zaobserwowano znaczny wzrost sprzedaży telewizorów 3D w tym okresie” – mówi Krzysztof Przybysz z Ekspres Kasy. Mistrzostwa Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie to jeden z nielicznych momentów kiedy możemy być pewni udziału naszej reprezentacji w dużej imprezie. Możemy też przewidywać, że w związku z tą imprezą nastąpi znaczny wzrost sprzedaży telewizorów najnowszej generacji. Bilety na mecze, jak wiadomo są trudnodostępne, trzeba mieć dużo szczęścia i zostać wylosowanym z grupy osób, która zgłosiła chęć zakupu biletu. Połowa meczy, wraz z finałem, zostanie rozegrana na Ukrainie. Wszystko to sprawia, że mimo, iż Polska jest współgospodarzem turnieju, mecze będziemy oglądać głównie w telewizji. To doskonała okazja aby wymienić nasz odbiornik na lepszy model. Okoliczność jest rzeczywiście motywująca, a obraz 3D będzie służył nam jeszcze przez wiele lat. Mistrzostwa Europy to czas kiedy nie tylko mężczyźni spędzają długie godziny przed telewizorami, w zasadzie oglądają je całe rodziny. Któż nie chciałby obejrzeć swojej ulubionej drużyny w wysokiej rozdzielczości.