Funkcjonalny, kompaktowy i niedrogi. Oto robot sprzątający Dreame Mova M1

Firma Dreame może nam się najbardziej kojarzyć z odkurzaczami pionowymi, ale w swojej ofercie ma również bogaty wybór robotów odkurzających i sprzątających. Teraz do portfolio dołączył model Dreame Mova M1. Przyjrzyjmy się mu bliżej.
Funkcjonalny, kompaktowy i niedrogi. Oto robot sprzątający Dreame Mova M1

Na rynku mamy obecnie istne zatrzęsienie robotów sprzątających i czasem naprawdę trudno jest wśród nich znaleźć ten odpowiedni, pasujący do naszych potrzeb. Producenci wyposażają je w ogrom funkcji, mających ułatwić sprzątanie i wyręczyć nas w codziennych obowiązkach. Dreame Mova M1 nie należy może do tych najbardziej „wypasionych”, ale zdecydowanie ma wszystko, co w przypadku tego sprzętu możemy potrzebować – odkurza i mopuje podłogę.

Nie uświadczymy tutaj stacji dokującej, która automatycznie opróżnia zbiorniki na kurz i wodę, więc tym musimy zająć się sami. Jednak z racji, że robot to urządzenie 2w1, bez problemu kompleksowo posprząta nasze podłogi, pozbywając się z nich paprochów, kurzu i plam. W tym celu korzysta z 3 poziomów dozowania wody, dostosowując strumień do powierzchni, jaką ma sprzątać. Co równie ważne, jednocześnie może odkurzać i mopować, wyłączając tę drugą funkcję, gdy natrafi na dywany.

Mova M1 zapewnia nie tylko skuteczne, ale też inteligentne sprzątanie, które można zaplanować i po powrocie z pracy cieszyć się czystym domem. Jego intuicyjna obsługa i możliwość uruchamiania głosem sprawiają, że każde sprzątanie staje się wygodne i bezproblemowe. Jedną z cech, na którą należy zwrócić uwagę, jest elegancki, kompaktowy design. Robot ma wymiary 32,5 x 7,6 cm, jest więc naprawdę niski, dzięki czemu zmieści się pod szafkami czy kanapą, zapewniając czystość nawet w trudnodostępnych miejscach.

Urządzenie wyposażono w pojemny akumulator 2600 mAh, który zapewnia do 150 minut ciągłej pracy, co przekłada się na dokładne oczyszczenie powierzchni do 140 m2 na jednym ładowaniu. Na tym jego zalety się nie kończą, bo nie można tutaj zapominać o zaawansowanym systemie nawigacji laserowej SoF LiDAR. To właśnie dzięki niemu nowość od Dreame jest w stanie sprzątać precyzyjnie, omijając przeszkody i optymalizując trasę sprzątania. Robot oferuje też możliwość tworzenia map i ustawiania stref bez mopowania, co przyda się w sytuacji, gdy mamy pomieszczenia z wykładziną czy dywanami.  W tym celu możemy posłużyć się aplikacją.

Dreame Mova M1 jest urządzeniem naprawdę dobrze wyposażonym, ale jednocześnie niedrogim. Nie będziemy musieli wydawać na niego majątku, bo producent ustalił jego cenę na poziomie 899 złotych.