Samsung aktualizuje zegarki Galaxy Watch 5. Pojawi się sporo nowości

Debiutujące pod koniec lipca tego roku smartwatche Galaxy Watch 6 dostały sporo nowości, także po stronie oprogramowania. Na szczęście posiadacze starszych modeli nie mają się co martwić, Samsung przygotował solidną aktualizację także dla poprzednich generacji Galaxy Watch.
Samsung aktualizuje zegarki Galaxy Watch 5. Pojawi się sporo nowości

Szczegóły aktualizacji One UI Watch 5 są nam już znane, bo Samsung ogłosił nawet jeszcze przed premierą nowych smartwatchy. Ulepszony system skupi się na poprawie działania istniejących funkcji związanych ze zdrowiem użytkowników.

Jakie zmiany dostaną Galaxy Watch 5 wraz z One UI Watch 5?

Dużo nowości zobaczymy w obrębie funkcji śledzenia snu. Nadchodząca aktualizacja ułatwi użytkownikom sprawdzanie wyników snu, bo będą one widoczne bezpośrednio na ekranie zegarka. Również wskazówki przekazywane przez funkcję coaching snu będzie można przeglądać bez konieczności sięgania po smartfona. Ulepszenia doczeka się tryb uśpienia, bo poza przyciemnieniem ekranu i wyciszeniem powiadomień oraz połączeń, zegarek będzie korzystał z czujnika podczerwieni zamiast zwykłej zielonej diody LED – ma to zminimalizować ryzyko przypadkowego obudzenia. Znajdzie się też nowość, która przypadnie do gustu użytkownikom SmartThing – smartwatch, gdy wykryje sen, wyłączy wszystkie urządzenia połączone w ramach platformy. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zdarza się zasnąć przed telewizorem.

Dla aktywnych przygotowano spersonalizowane strefy tętna – po około 10 minutach biegu zegarek obliczy pięć stref tętna na podstawie VO2 Max i progów tlenowych/beztlenowych. Ma to przełożyć się na jeszcze dokładniejsze wyniki. Kolejna nowość, jaka zostanie wprowadzona na pokład Galaxy Watch 5 za pośrednictwem One UI 5 Watch, to w zasadzie rozszerzenie funkcji Route Workout. Samsung doda do niej również bieganie i chodzenie, a w aplikacji Zdrowie będzie można znaleźć rekomendacje tras, więc nie będzie trzeba sięgać po aplikacje firm trzecich.

Nowa wersja systemu przyniesie ponadto nowe tarcze i kafelki zegarka, regulację połączeń przychodzących oraz możliwość ich odczytywania. Pojawią się też powiadomienia ping dotyczące nieregularnego rytmu serca i nowe animacje. Zmiany w obrębie interfejsu są raczej drobne, ale mają za zadanie zwiększyć użyteczność i dostępność najczęściej używanych funkcji smartwatchy. Po aktualizacji wszystko ma wyglądać płynniej i działać lepiej.

Samsung zaczął już udostępniać aktualizację dla serii Galaxy Wach 5, ale na razie zaczął od niewielkiej grupy użytkowników. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, bo może minąć trochę czasu, zanim One UI Watch 5 trafi do wszystkich urządzeń. Zawsze też można samodzielnie sprawdzić dostępność aktualizacji, przechodząc do Ustawień zegarka > Aktualizacja oprogramowania zegarka, a następnie klikając Pobierz i zainstaluj.