Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem: Wyjątkowa książka Michała Zawadki

Czy można napisać wiersze, które zachwycą dzieci, a rodzicom pomogą w edukacji najważniejszych postaw społecznych u swoich pociech? Można. A nawet trzeba.

Najbardziej oczekiwana premiera tej jesieni – „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem”

Michał Zawadka i Rafał Olbiński

„Galeria bajek jest jak zaczarowana kraina. Jestem pewien, że w chwili kiedy poznacie zasady w niej panujące, zmieni się całe Wasze życie (…)” – autor książki, Michał Zawadka

Kolejna książka Michała Zawadki, autora bestsellerowej „Mądrości z natury”, znakomitego mówcy, trenera wystąpień publicznych, autora programów warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych udowodniła, że tak! Twórca dodatkowo przygotował nam niebywałą, wizualną ucztę, ponieważ do współpracy zaprosił Rafała Olbińskiego, światowej sławy mistrza obrazu i sztuki plakatu, którego niesamowita twórczość interpretuje wiersze.

„Galeria bajek” to synergia sztuki i słowa. Historie małych bohaterów, zamknięte w wierszach, zapraszają do dialogu z autorem i malarzem. Zawierają ważne życiowe lekcje. Rozwijają umiejętności z zakresu kompetencji miękkich i relacji międzyludzkich. 11 bajek Michała Zawadki swoim przesłaniem uczy m.in. wiary w siebie, doceniania innych, asertywności, sztuki dobierania mentorów, określania marzeń, zarządzania czasem czy współdziałania w grupie. Publikacja wskazuje drogę, której celem jest nabycie przez dzieci dobrych nawyków oraz zbudowanie postaw, które ułatwią podjęcie słusznych decyzji i zachowań w dorosłym życiu.

Jednocześnie połączenie poezji z „kulturą wysoką” jest doskonałą formą uwrażliwiania od najmłodszych lat na piękno sztuki i dostrzegania wielu poziomów przekazu i zabawy formą.                                                                                                           

Przedmowę do „Galerii Bajek”, wskazując na jej wielką wartość, napisał profesor Tony Buzan, autor ponad 140 książek na temat rozumowania, geniuszu i mózgu, przetłumaczonych na ponad 30 języków, nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Dopełnieniem tego wyjątkowego wydawnictwa jest Przewodnik dla rodziców. To część książki, która opisuje postawy przedstawiane w wierszach. Pomaga zarówno rodzicom, jak i nauczycielom wyobrazić dzieciom umiejętności życiowe i społeczne. Przeprowadza ich przez przesłania bajek, podpowiadając opowieści, anegdoty i różne scenariusze zabaw dopasowane do każdej z nich. Przewodnik jest gotowym narzędziem do budowania świadomego rozwoju społecznego dzieci.  Na końcu książki znajduje się „Mała galeria” do kolorowania, w której dzieci mogą współtworzyć obrazy.

Książka jest dwujęzyczna, polsko-angielska. Subtelny przekład Zdzisława Zabierzewskiego czyni publikację jeszcze bardziej uniwersalną i międzynarodową.

Galeria bajek powstała na podstawie obserwacji dzieci podczas autorskich warsztatów z ponad piętnastoma tysiącami uczestników.

Wydana w albumowym formacie 241x336mm, 112 stron.

Wydawnictwo Mind&Dream www.mindanddream.pl

Premiera książki 4 listopada 2015 r

Tytuł: „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” / „The Gallery of fairy tales – to be read through images”

autor: Michał Zawadka

ilustracje: Rafał Olbiński

przedmowa: Tony Buzan

przekład angielski: Zdzisław Zabierzewski

Wydawnictwo Mind&Dream listopad 2015

ISBN 978-83-935065-6-9 

Wydanie dwujęzyczne: polski/angielski

cena: 49,90 (w tym 5% VAT), oprawa: twarda

ilość stron: 112

Więcej informacji: www.mindanddream.plwww.facebook.com/mindanddream                                                                   

Więcej:Książki