Google Art Selfie 2 zapewni Ci prawdziwą artystyczną metamorfozę. Zobacz się w różnych stylach i epokach

Wśród przeróżnych projektów, którymi zajmuje się Google, znajdziemy „Kulturę i sztukę”, a więc miejsce w sieci, w którym miłośnicy tych tematów mogę zwiedzić muzea, zapoznać się z wystawianymi tam dziełami sztuki czy wirtualnie odwiedzić znane miejsca historyczne. To jednak nie wszystko, bo znajdziemy tam również coś bardziej współczesnego — Art Selfie 2. Czym jest to narzędzie?
Google Art Selfie 2 zapewni Ci prawdziwą artystyczną metamorfozę. Zobacz się w różnych stylach i epokach

Art Selfie 2 – co tym razem przygotował dla nas Google?

Wprowadzona w 2018 roku funkcja Art Selfie to sposób na poznanie sztuki w bardziej rozrywkowy sposób. W pierwszej wersji Google pozwalał użytkownikom na wykorzystanie zdjęć w celu znalezienia swojego artystycznego sobowtóra. Wprowadzone właśnie Art Selfie 2 przynosi nam znacznie więcej możliwości, a co za tym idzie – jeszcze więcej zabawy ze sztuką. Tym razem będziemy mogli zobaczyć siebie w ponad 25 stylach historycznych i kulturowych, a z czasem będzie ich jeszcze więcej.

Czytaj też: Google inspiruje się Apple’em nie tylko w Androidzie. Zobaczcie, jak może wyglądać Pixel 9

Oznacza to, że zamiast szukać podobnych dopasowani na archiwalnych obrazach, nowa wersja wykorzysta sztuczną inteligencję, by przekształcić nasze selfie w dowolnym stylu, umieszczając nas w różnych sceneriach. Staniemy się odkrywcą Mount Everest, średniowiecznym rycerzem w zbroi czy astronautą. Jak podaje Google, narzędzie w kilka sekund przeanalizuje nasze selfie i równie szybko przekształci je w coś zupełnie nowego.

Oprócz czysto rozrywkowego charakteru, Art Selfie 2 ma również aspekt edukacyjny, bo znajdziemy tam wiele informacji na temat każdego dostępnego stylu. Wyświetlane są ciekawostki, dotyczące miejsc, okresów historycznych, czy ruchów artystycznych, byśmy mogli się czegoś nauczyć przy okazji zabawy. Wprowadzone style podzielono na trzy kategorie – Sztuka, Historia, Podróże.

Art Selfie 2 to coś więcej niż tylko selfie, którymi można się podzielić. To także brama do nauki o kulturze. Każdy styl dostarcza ciekawostek podczas generowania obrazu, a po przekształceniu swojego selfie możesz także odkrywać powiązane historie, artefakty i nie tylko od naszych partnerów. Kliknij „czytaj więcej” na ekranie wyników, aby poznać ruchy artystyczne, okresy historyczne lub odległe miejsca, które zainspirowały Twój nowy wygląd pisze Google.

Czytaj też: Przeglądarka Chrome stanie się jeszcze inteligentniejsza. Oto co przygotował Google

Jest to kolejny sposób, w jaki Google chce nas czegoś nauczyć poprzez zabawę. Gigant twierdzi, że niezależnie od tego, jak bardzo zainteresowani jesteśmy sztuką, z pewnością znajdziemy tam coś, co nas zainteresuje. Art Selfie 2 jest teraz dostępny na Androida i iOS za pośrednictwem aplikacji Google Arts & Culture,