Jest to kolejny krok Google w stronę świata medycznych technologii. W zeszłym roku firma została głównym inwestorem w Calico, firmie która rozwija technologie wspomagające przedłużenie życia.

Nowy nabytek Google od razu trafi w struktury laboratorium Google X. Łyżka opracowana z myślą o chorych na Parkinsona jest wyposażona w czujniki, które wykrywają drgania i redukują je aż o 70%. Jej konstruktorzy wykorzystali podobną technologię, jaką stosuje się w stabilizatorach obrazu w aparatach fotograficznych.

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Google poinformowało o zakupie na swoim profilu na Google+. Gigant z Mountain View powoli zwiększa swoje udziały w sektorze medycznym. W styczniu ujawniono, że trwają pracę nad specjalnymi soczewkami kontaktowymi dla cukrzyków, natomiast w czerwcu ogłoszono start projektu Basline, który być może w przyszłości zupełnie zmieni oblicze medycyny. [Czytaj więcej: GOOGLE CHCE ROZSZYFROWAĆ LUDZKIE ZDROWIE]

Zdaniem komentatorów rozwój firmy w tym kierunku podyktowany jest m.in. względami osobistymi. Na chorobę Parkinsona zapadła m.in. matka jednego z założycieli firmy. Ten wkrótce sam poddał się testom genetycznym, które wykazały, że rozwój tego schorzenia także u niego jest bardzo prawdopodobny.