Google chce pomagać chorym na Parkinsona

Firma Google po raz kolejny rozszerza swoje portfolio. Tym razem kupiła biotechnologiczną firmę, która opatentowała specjalną łyżkę dla chorych na Parkinsona.

Jest to kolejny krok Google w stronę świata medycznych technologii. W zeszłym roku firma została głównym inwestorem w Calico, firmie która rozwija technologie wspomagające przedłużenie życia.

Nowy nabytek Google od razu trafi w struktury laboratorium Google X. Łyżka opracowana z myślą o chorych na Parkinsona jest wyposażona w czujniki, które wykrywają drgania i redukują je aż o 70%. Jej konstruktorzy wykorzystali podobną technologię, jaką stosuje się w stabilizatorach obrazu w aparatach fotograficznych.

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Google poinformowało o zakupie na swoim profilu na Google+. Gigant z Mountain View powoli zwiększa swoje udziały w sektorze medycznym. W styczniu ujawniono, że trwają pracę nad specjalnymi soczewkami kontaktowymi dla cukrzyków, natomiast w czerwcu ogłoszono start projektu Basline, który być może w przyszłości zupełnie zmieni oblicze medycyny. [Czytaj więcej: GOOGLE CHCE ROZSZYFROWAĆ LUDZKIE ZDROWIE]

Zdaniem komentatorów rozwój firmy w tym kierunku podyktowany jest m.in. względami osobistymi. Na chorobę Parkinsona zapadła m.in. matka jednego z założycieli firmy. Ten wkrótce sam poddał się testom genetycznym, które wykazały, że rozwój tego schorzenia także u niego jest bardzo prawdopodobny.