Dzięki tej nowej funkcji przeglądarka Chrome będzie bardziej uporządkowana

Podczas pracy przy komputerze często mamy otwarte mnóstwo różnych kart. Im jest ich więcej, tym trudniej jest połapać się w tym, co i gdzie mamy. Przeglądarka Chrome już ułatwia nam przeszukiwanie ich dzięki opcji „Wyszukaj karty”, a kiedy pojawi się opracowywana nowość, dostaniemy kolejne ulepszenie.
Dzięki tej nowej funkcji przeglądarka Chrome będzie bardziej uporządkowana

Przeglądarka Chrome sama pomoże w porządkowaniu otwartych kart

Pracując przy komputerze bardzo często mam otwartych w jednym momencie dziesiątki nowych kart. Przygotowując zbiorczy artykuł na temat wszystkich znanych nam przecieków o jakimś smartfonie, muszę przekopać się przez bardzo wiele witryn w poszukiwaniu wszystkich dostępnych informacji.  Potem podczas pisania wszystkie są otwarte i często tracę bardzo dużo czasu na szukanie w nich szczegółów, które zauważyłam wcześniej, a które właśnie w tym momencie są mi potrzebne. W przeglądarce Chrome z pomocą przychodzi funkcja „Wyszukaj karty”, dostępna w prawym górnym rogu, tuż obok opcji minimalizowania okna. Znajdziemy tam wszystkie aktualnie otwarte karty z możliwością wyszukania tej, której potrzebujemy.

Czytaj też: Wyszukiwarka Google mogłaby zniknąć ze sprzętów Apple’a?

Niestety, choć to ułatwienie, to nadal nie rozwiązuje wszystkich problemów. Dlatego Google szykuje kolejną nowość – funkcję „Organizuj karty”. Jak sama nazwa wskazuje, jej zadaniem będzie automatyczne sortowanie otwartych przez nas kart tak, by wszystkie witryny o podobnej tematyce znalazły się w jednej grupie. Tak, powinno być to rozszerzenie do istniejącej już funkcjonalności „Grupy kart”. Jeśli jeszcze z tego nie korzystaliście, to tylko wspomnę, że to świetne narzędzie do wprowadzania porządku w przeglądarce – otwarte witryny możemy samodzielne grupować w różne sekcje oznaczone kolorami i opatrzone odpowiednią nazwą. Grupy można rozwinąć, by widzieć wszystkie umieszczone w niej karty lub zminimalizować, wówczas na pasku widoczna jest tylko nazwa i kółeczko w wybranym przez nas kolorze.

Wydaje się, że funkcja „Organizuj karty” wyręczy nas w samodzielnym organizowaniu swojej przestrzeni w przeglądarce. Jest to kolejny krok poczyniony przez Google w kierunku automatyzacji w Chrome. Nowa opcja w inteligentny sposób zmieni kolejność kart i umieści je w różnych grupach. Na widocznym poniżej nagraniu ekranu widać, że nowa funkcjonalność znajdzie się w lewym górnym rogu ekranu obok funkcji wyszukiwania kart. Na razie nie jest jasne kiedy powinniśmy spodziewać się jej u wszystkich użytkowników Chrome’a.

Czytaj też: Asystent Google wchodzi na wyższy poziom. Integracja z Bardem zwiększy jego możliwości

Nowość została odkryta w kanale Canary, jest to więc dość wczesny etap testów. Warto jednak wiedzieć, że Microsoft Edge wprowadził podobną opcję już kilka miesięcy temu i wykorzystuje w niej Sztuczną Inteligencję do organizowania kart. Czy Google również posłuży się podobnymi narzędziami? Tego obecnie nie wiadomo.