Google Glass dla ochrony środowiska

W Światowym Dniu Ziemi firma Google opublikowała klip, który pokazuje, w jaki sposób Google Glass mogą być wykorzystywane przez przyrodników.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to dobra okazja dla uczczenia wszystkich osób, które każdego dnia chronią najwrażliwsze gatunki na naszej planecie. Jedną z nich jest Sabita Malla z organizacji ekologicznej WWF, która pracuje w Parku Narodowym Chitwan w Nepalu. Sabita Malla chroni nosorożce i tygrysy bengalskie. Jest także jedną z testerek najnowszych okularów Google. Klip pokazuje, że dzięki Google Glass proces monitorowania nosorożców oraz robienia notatek może być o wiele łatwiejszy.

Organizacja WWF podkreśla, że zbieranie danych ma kluczowe znaczenie dla podejmowania właściwych decyzji w zakresie ochrony zagrożonych gatunków. Większa część Parku Narodowego Chitwan jest niedostępne dla pojazdów, więc przyrodnicy tacy jak Sabita Malla jeżdżą na słoniach i zbierają informacje za pomocą ołówka i papieru.

Dzięki Google Glass Sabita Malla może wykorzystywać jedynie swój głos do robienia notatek, a jednocześnie z łatwością robić zdjęcia i lokalizować na mapie poszczególne osobniki. Zebrane notatki można automatycznie przesyłać do dokumentu udostępnionego w biurze, co ułatwia współpracę z innymi badaczami i jest o wiele szybsze niż przepisywanie ręcznych notatek.