Google kupił producenta dronów Titan Aerospace

Drony Titan Aerospace zapewnią dostęp do internetu mieszkańcom nawet najbardziej odległych zakątków naszego globu. Titan Aerospace produkuje dwa rodzaje dronów solarnych, które mogą latać przez przerwy nawet przez kilka lat,  w tym czasie np. robiąc zdjęcia. Siedziba firmy, która obecnie zatrudnia ok. 20 pracowników, będzie nadal mieściła się w Moriarty, w Nowym Meksyku.

Gigant z Mountain View przejął firmę Titan Aerospace, która produkuje bezzałogowe samoloty zasilane energią słoneczną. Wcześniej do tego samego zakupu przymierzał się Facebook!

“Jesteśmy dopiero na początku tej drogi, ale wykorzystanie dronów może w przyszłości zapewnić internet milionom ludzi na całym świecie, a także pomóc w rozwiązywaniu bieżących problemów, takich jak m.in. pomoc w przypadku katastrof naturalnych. Z radością witamy Titan Aurospace w rodzinie Google – napisała firma w oświadczeniu. 

Wcześniej firmą Titan Aerospace interesował się Facebook. Mark Zuckerberg chciał wydać 60 mln dolarów na projekt, który mógłby dostarczyć Internet do krajów Afryki. Nie wiadomo, dlaczego firma odstąpiła od zakupu. Kwota zakupu Titan Aerospace przez Google nie została ujawniona.

Obie firmy wykorzystują najnowsze technologie w walce o pozyskanie większej ilości użytkowników, a co za tym idzie – większe budżety reklamowe. Co zakup producenta dronów daje firmie Google? Zdaniem ekspertów będzie to kolejny krok, dzięki któremu firma rozszerzy bazy informacje o użytkownikach, o tym gdzie przebywają, czym się znajdują, itp. 


Czytaj także: