Google otwiera w Warszawie nowoczesne centrum dla startupów

Warszawie Google Campus, nowoczesny ośrodek dla startupów technologicznych zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. Będzie to trzecie tego typu centrum na świecie, po Londynie i Tel Avivie.

Google Campus Warszawa to inicjatywa Google w ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W styczniu 2013 r. Google uruchomił w Krakowie program Google for Entreprenurs. W kwietniu tego toku firma nawiązała współpracę z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln USD uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

Dzisiaj firma Google ogłosiła, wraz z Res Publiką, Funduszem Wyszehradzkim
i dziennikiem Financial Times, kampanię New Europe 100 Challengers, która ma wyłonić stu inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Eric Schmidt, prezes Google odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Firma Google posiada obecne w Polsce trzy biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Pracownicy w Warszawie zajmują się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem i komunikacją. W stolicy pracują także inżynierowie z centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.