Gotlandia: perła Skandynawii

Moda na skandynawską literaturę oraz kino sprawiła, że ta część świata stała się również atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypraw. W kręgu najchętniej odwiedzanych zakątków Skandynawii znalazła się Gotlandia. Czym ta szwedzka wyspa może oczarować turystów?

Jak dotrzeć na teren Gotlandii?

Podróż na teren tej wyspy stanowi ciekawą przygodę. Można skorzystać zarówno z połączeń promowych, jak i z usług linii lotniczych. Ta druga opcja to szybsze i tańsze rozwiązanie, z którego najchętniej korzystają turyści. Ciekawym sposobem podróżowania jest też połączenie lotu samolotem z przeprawą promową. Tanie bilety lotnicze, np. na TravelOVO.pl, pozwalają na szybkie i wygodne dostanie się na teren Szwecji. Wielu miłośników podróży decyduje się na lot do Sztokholmu, a po zwiedzeniu miasta wybiera się promem na teren najpiękniejszej wyspy tego kraju. Jakie atrakcje czekają na nich na terenie Gotlandii?

Dokąd warto się wybrać?

Oblana wodami Morza Bałtyckiego, jest wyspą wymarzoną dla każdego miłośnika Skandynawii. Gotlandia zadziwia, a miejsc godnych polecenia tu nie brakuje. Ważnym punktem na trasie podróży po tej wyspie jest Visby – najważniejsze miasto Gotlandii, którego najcenniejszym skarbem jest wspaniała starówka. Średniowieczne mury obronne oraz wspaniałe bramy miejskie są najpiękniejszymi ozdobami Gotlandii. Portową dzielnicą oraz wspaniałym wybrzeżem może się z kolei pochwalić Slite – jedna z najpiękniejszych miejscowości we wschodniej części wyspy. Miłośnicy Wikingów najchętniej wybierają się natomiast do Totfa. To malownicze miasteczko znane jest z Wioski Wikingów, na terenie której każdy może odbyć podróż w czasie. W czasie pobytu na szwedzkiej wyspie koniecznie trzeba też wybrać się do jednej z najpiękniejszych jaskiń świata. To Jaskinia Lummelunda, znana z potężnych komór, długich korytarzy oraz wspaniałej szaty naciekowej.

Gotlandia: kierunek wakacyjnych wypraw

Lato na Gotlandii to propozycja dla tych, którzy chcą wypoczywać na pięknych plażach i delektować się wyjątkową atmosferą tej wyspy. Długa linia brzegowa sprawia, że miejscowości o charakterze letniskowym tu nie brakuje. Kneippbyn to jedno z najchętniej odwiedzanych przez letników miejsc. Na gości czeka tu zarówno pełen atrakcji park wodny, jak i domek najsłynniejszej szwedzkiej bohaterki – Pippi Långstrump, której przygody znane są doskonale na całym świecie. W efekcie turystyka rodzinna ma się tu doskonale, a duzi i mali turyści na nudę nie mogą narzekać.

Gotlandia to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą poznać prawdziwe oblicze Skandynawii. Piękne miasta i malownicze miejscowości, wspaniałe krajobrazy oraz miejsca, które pozwalają odpoczywać w wyjątkowym otoczeniu – oto walory wyspy, na której wypoczynek staje się spełnieniem marzeń o niezwykłej Skandynawii.