“Grumpy turtle” stanie się symbolem 2020? Właśnie wygrał Comedy Wildlife Photography

Podczas pływania u wybrzeży wyspy Lady Elliot w Queensland w Australii fotograf Mark Fitzpatrick napotkał zbliżającego się do niego żółwia morskiego. W odpowiednim momencie zrobił zdjęcie płetwy układającej się w kształt przypominający wymowny i dobrze wszystkim znany gest. Dzięki temu ujęciu Fitzpatrick został zwycięzcą Comedy Wildlife Photography Awards 2020.
“Grumpy turtle” stanie się symbolem 2020? Właśnie wygrał Comedy Wildlife Photography

 Wyciągnięta płetwa w połączeniu z ponurym wyrazem twarzy żółwia sprawiła, że praca Fitzpatricka od początku była jednym z faworytów sędziów konkursu. Zdjęcie zatytułowane „Terry the Turtle” przebiło tym samym 7 000 innych zgłoszeń, które w tym roku wpłynęły na konkurs. We wrześniu wyłoniono 42 finalistów konkursu (zobacz galerię finalistów) a w tym tygodniu ogłoszono ostateczne wyniki.

Affinity Photo People’s Choice Award / Comedy Wildlife Photography Awards 2020 / Roland Kranitz: O Sole Mio

Największe uznanie społeczności zyskała za to fotografia Rolanda Kranitza zatytułowana „O Sole Mio”. Ujęcie przedstawia surykatkę uchwyconą w pozie przywodzącej na myśl operowego śpiewaka. 

W pozostałych kategoriach konkursowych nagrodzono jeszcze pięć prac, a kolejnych kilka zostało wyróżnionych. Wszystkie zdjęcia znajdziecie w naszej galerii. A jeśli chcecie przypomnieć sobie zwycięzców z poprzednich lat, możecie odwiedzić oficjalną stronę comedywildlifephoto.com.