Tej funkcji w AppGallery brakowało. Huawei w końcu to naprawił

Z powodu sankcji nałożonych przez USA, Huawei zmuszony był poradzić sobie z brakiem dostępu do usług Google. W Chinach użytkownicy smartfonów producenta mają dostęp do HarmonyOS, tymczasem reszta świata musi zadowolić się EMUI i AppGallery.
Tej funkcji w AppGallery brakowało. Huawei w końcu to naprawił

AppGallery z przydatną nowością, ale raczej nie każdy dostanie do niej dostęp

Oficjalny sklep z aplikacjami Huawei AppGallery to alternatywa dla Google Play, w której znajdziemy większość popularnych gier, aplikacji i programów, które mogą przydać się nam na smartfonie. Korzystać mogą z niego nie tylko chińscy użytkownicy HarmonyOS, ale też posiadacze urządzeń producenta mieszkający w innych częściach świata. Niestety, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, jeśli firma wprowadza jakieś ulepszenia, te trafiają w pierwszej kolejności na rodzimy rynek, by dopiero później – o ile w ogóle – pojawić się u pozostałych. Tak samo będzie zapewne i tym razem.

Jak donosi Huawei Central, Użytkownicy HarmonyOS mogą teraz dodawać nowe widżety usługi AppGallery do swoich ekranów głównych. Działa to w sposób bardzo prosty, bo wystarczy przesunąć palcem do środka na ekranie głównym i kliknąć „Widżety usług” na dole ekranu. Kolejnym krokiem jest wybranie „AppGallery”, a wówczas wyświetlą nam się różne rozmiary i opcje funkcji widżetów usługi. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, daje to szybki dostęp do takich rzeczy, jak wyszukiwarka, kategorie, popularne apki czy „Must-haves”, czyli te programy, które powinniśmy mieć zainstalowane. Wśród typów widżetów w różnych rozmiarach i wariantach znajdziemy:

  1. Najlepsze rekomendacje – Szeroki
  2. Najlepsze rekomendacje – Kwadrat
  3. Ochrona AppGallery – szeroka
  4. AppGallery Guard – Kwadrat
  5. Niezbędne aplikacje – sugestie
  6. Wygodna obsługa
  7. Polecane widżety serwisowe
  8. Obsługa właściciela samochodu

Widżety usług można edytować lub usuwać, przesuwając palcem do wewnątrz na ekranie głównym, dotykając opcji Widżety usług lub po prostu wybierając konkretny widżet, który chcemy zmienić. Nowość udostępniana jest wraz z najświeższą wersją HarmonyOS w wersji 4:0. Czy Huawei zdecyduje się też na szerszą dystrybucję widżetów usług? Nie wiadomo, ale jako posiadaczka urządzenia producenta liczę, że jednak tak.

Samo oprogramowanie przyniesie chińskim użytkownikom kilka bardzo fajnych nowości. Wśród nich pojawi się nowe okno Live Window, przypominające Dynamic Island, wprowadzone przez Apple’a w iPhone’ach 14 Pro. Na smartfonach Huawei pozwoli to aplikacjom wyświetl alerty i powiadomienia w czasie rzeczywistym na czymś w rodzaju „otworu” w kształcie pigułki. Będzie to po prostu specjalnie wydzielony fragment ekranu w rogu urządzenia, na którym będą pojawiać się ikony aplikacji. Po ich kliknięciu zostanie rozwinięte okno, z którym można wejść w interakcji. Prócz tego HarmonyOS przynosi wiele nowych szablonów oraz stylizowany układ z naprawdę szeroką gamą możliwości dostosowania wyglądu urz