Huawei MatePad 11,5”S PaperMatte debiutuje w Polsce. To nowy tablet producenta z jeszcze lepszym matowym ekranem

Oferta Huawei powiększyła się właśnie o nowy tablet. Na polskim rynku zadebiutował Huawei MatePad 11,5”S, którego najbardziej rozpoznawalną cechą jest matowy ekran PaperMatte drugiej generacji. Co producent w nim ulepszył? Przyjrzyjmy się bliżej.
Huawei MatePad 11,5”S PaperMatte debiutuje w Polsce. To nowy tablet producenta z jeszcze lepszym matowym ekranem

Huawei MatePad 11,5”S PaperMatte już dostępny w Polsce. Nie zabrakło promocji na start

Matowy ekran kojarzy nam się raczej z czytnikami e-booków, a nie z tabletami. Huawei pokazał nam jednak, że tablet z takim wyświetlaczem ma sens, o czym zresztą świadczy fakt, że na rynku pojawiła się już druga generacja tego modelu. Na pokładzie znalazł się jest 11,5-calowy matowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2800 x 1840 (2,8K) i proporcjach 3:2. W ten sposób uzyskano większy obszar wyświetlania niż w urządzeniach z ekranami o typowych proporcjach 16:9. Najważniejsza jest tutaj oczywiście technologia antyrefleksyjna PapperMatte 2.0, eliminująca 99% wszystkich odblasków z zewnętrznych źródeł światła. Przekłada się to na świetną czytelność, a także mniejsze zmęczenie oczu. Ekran ogranicza emisję szkodliwego niebieskiego światła oraz eliminując migotanie, co potwierdzają certyfikaty Low Blue Light i Flicker Free przyznane przez TÜV Rheinland oraz Low Visual Fatigue 2.0 wydany przez SGS. Jest też dostępny specjalny tryb eBook, który sprawia, że można się poczuć prawie tak, jakbyśmy mieli w rękach fizyczną książkę. Warto też wspomnieć, że ekran ma możliwość wyświetlenia 16,7 miliona kolorów w zgodności z gamą P3 oraz częstotliwość odświeżania do 144 Hz. Charakteryzuje się też maksymalną jasnością 500 nitów i kontrastem 1500:1.

By zwiększyć produktywność i kreatywność, mamy tutaj rysik Huawei M-Pencil (3. generacji) z technologią NearLink. To nowy standard łączności bezprzewodowej, który w porównaniu do Bluetooth czy Wi‑Fi oferuje m.in.: szybszą transmisję danych, większy zasięg, mniejsze zużycie energii oraz więcej możliwości połączeń pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu, że MatePad 11,5”S ma matowy ekran, rysik mniej się po nim ślizga, a dodając do tego nowe technologie producenta, możemy liczyć na lepszą kontrolę nad ruchem akcesorium, co przełoży się na czytelniejsze pismo odręczne czy bardziej realistyczne rysunki. Huawei M-Pencil jest wyposażony w dwa rodzaje końcówek: przezroczyste do malowania i nieprzezroczyste do notowania, które zaspokajają różnorodne potrzeby twórcze. Nowy tablet producenta współpracuje też z magnetyczną klawiaturą Smart Magnetic Keyboard.

Kluczem do zwiększenia efektywności są nie tylko akcesoria, ale też dodatkowe funkcje, które znajdziemy m.in. w aplikacji Notatki Huawei, gdzie dostaniemy możliwość swobodnej edycji, sortowania zapisków i dostęp do wielu narzędzi typograficznych. Dla tych, którzy cenią sobie pracę kreatywną pojawia się też autorska aplikacja GoPaint. Jest to bezpłatny, profesjonalny program do malowania i rysowania, opracowany przez Huawei oraz zespół artystów. Program daje nam dostęp do ponad 100 pędzli czy funkcji replikowania tekstur, co umożliwia tworzenie wielowarstwowych grafik (do 240 warstw). Nie brakuje tam też opcji odkrywania różnych technik, narzędzi i styli.

Huawei nie zapomniał też o użytkownikach, którzy tablet wykorzystują do rozrywki. Na fanów filmów i seriali czeka czterogłośnikowy system audio i optymalizujące efekty dźwiękowe ulepszone algorytmy Huawei Histen 9.0. urządzenie działa pod kontrolą HarmonyOS 4.2, dając dostęp do wielu przydatnych funkcji wielozadaniowości, takich jak obsługa do czterech zadań jednocześnie. Aplikacje zaś możemy pobierać z oficjalnego sklepu AppGallery.

By swobodnie cieszyć się z tych wszystkich funkcji i możliwości tabletu Huawei MatePad 11,5”S PaperMatte, urządzenie wyposażono w akumulator 8800 mAh, obsługujący ładowanie z mocą 22,5 W. tablet waży 510 g, a jego grubość to zaledwie 6,2 mm. Dostępny jest w dwóch kolorach: szarym oraz fioletowym, z eleganckim matowym wykończeniem.

Cena?

MatePad 11.5”S w wersji 8 GB RAM i dyskiem 256 GB w wersji z klawiaturą Smart Magnetic Keyboard w zestawie kupimy za  2199 zł, co jest całkiem opłacalne, bo za sam tablet trzeba zapłacić 1899 złotych. Jeśli jednak zdecydujecie się na zakup w dniach 4 czerwca – 7 lipca, to w ramach premierowej ofery rekomendowana cena urządzenia zostanie obniżona o 200 złotych, a za dodatkową złotówkę otrzymamy rysik Hauwei M-Pencil 3. Generacji.

Pamiętajcie też, że kupując na huawei.pl do tabletu dodawana jest usługa 12-miesięcznej ochrony ekranu na wypadek nieumyślnego uszkodzenia.