Masz zegarek Huawei Watch D? Szykuj się na kilka ulepszeń

Pod koniec 2021 roku w Chinach zadebiutował Huawei Watch D, zegarek mocno nastawiony na monitorowanie stanu naszego zdrowia. Do Polski urządzenie trafiło z prawie rocznym opóźnieniem, ale to nie przeszkodziło mu w pozyskaniu grona zadowolonych użytkowników. Chociaż krążą pogłoski o jego następcy, kolejna generacja nadal nie zadebiutowała, więc producent skupia się na ulepszaniu obecnego modelu.
Masz zegarek Huawei Watch D? Szykuj się na kilka ulepszeń

Huawei Watch D dostaje aktualizację HarmonyOS

Huawei jest znany ze świetnej jakości smartwatchy, w których duży nacisk kładzie się nie tylko na śledzenie aktywności, ale również na monitorowanie stanu zdrowia. W przypadku modelu Watch D zdrowie zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan, bo jest to smartwatch, który poza podstawowymi funkcjonalnościami oferuje również monitorowanie ciśnienia krwi oraz EKG. Oczywiście nie jest to urządzenie medyczne, ale otrzymywane w ten sposób wyniki są dokładne i pomagają w dbaniu o zdrowie i profilaktycznym przeciwdziałaniu potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.

Czytaj też: Nadchodzący Huawei Watch Fit 3 przejdzie poważną metamorfozę

Zegarek ten debiutował w Chinach pod koniec 2021 roku, ale blisko dwanaście miesięcy trwało, zanim trafił na rynek europejski, w tym do Polski. Wszystko dlatego, że Huawei czekał na uzyskanie certyfikatu CE, umożliwiającego zaoferowanie funkcji monitorowania EKG w 33 europejskich krajach. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z pomiaru EKG i przeprowadzać odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej.

Przez wzgląd na szereg innowacyjnych funkcji, zegarek ten stał się bardzo popularny, choć co dziwne, wciąż nie doczekał się następcy, choć w grudniu miną trzy lata od jego premiery. Prawdopodobnie Huawei opracowuje odpowiednie nowości, które będą mogły znaleźć się na pokładzie kolejnej generacji. Tymczasem firma nie zapomina też o obecnym modelu i to właśnie dla niego została przygotowana aktualizacja HarmonyOS o numerze 2.1.0.399. Wprowadza ona kilka nowych funkcji oraz zmian w zakresie optymalizacji.

Czytaj też: Na tę aplikację użytkownicy iPada czekają już 14 lat. Apple w końcu ją wprowadzi?

Oto, jakie nowości trafią na smartwatche Huawei Watch D:

  • Pojawił się nowy tryb uśpienia: po włączeniu funkcja podniesienia w celu wybudzenia zostanie wyłączona.
  • Dodano opcję naciśnij i przytrzymaj ikony aplikacji w menu szybkiego dostępu, aby otworzyć aplikację.
  • Budzik może teraz inteligentnie pomijać weekendy i święta.
  • Dodano nowy przełącznik „Pokaż powiadomienie, gdy ekran jest włączony” (Ustawienia > Powiadomienia): Po włączeniu zegarek będzie się podświetlał, gdy otrzymasz powiadomienie.
  • Naprawiono tryb Nie przeszkadzać: funkcja Podnieś, aby obudzić, będzie teraz działać normalnie.
  • Zoptymalizowano funkcje budzika, teraz możemy ustawić do 10 alarmów.
  • Punkt wejścia przełącznika „Pokazuj powiadomienia tylko wtedy, gdy zegarek jest noszony” został przeniesiony z Ustawienia > Dostępność do Ustawienia > Powiadomienia, aby zapewnić lepszą obsługę.
  • Zoptymalizowano wyświetlanie treści na niektórych ekranach.
  • Poprawiono stabilność systemu w niektórych scenariuszach.

Aktualizacja jest obecnie wdrażana w Chinach, jednak biorąc pod uwagę fakt, że smartwatch dostępny jest też na innych rynkach, ulepszenia wkrótce powinny dotrzeć także do pozostałych regionów, w tym też do Polski.