Masz smartwatcha Huawei Watch GT 3 Pro? Szykuj się na owe funkcje

Producenci sprzętu najwięcej nowości rezerwują dla swoich najnowszych urządzeń, jednak to wcale nie oznacza, że te starsze idą w odstawkę. Choć trudno zaktualizować je o sprzętowe nowinki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać im kilka funkcji oprogramowania w ramach aktualizacji. Huawei przygotował właśnie coś takiego dla użytkowników zegarków Huawei Watch GT 3 Pro.
Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro

W 2022 roku Huawei wypuścił na rynek swój flagowy smartwatch Watch GT 3 Pro. Urządzenie zostało wyposażone w tytanowy korpus i tarczę z szafirowego szkła, co w połączeniu z wieloma funkcjami z zakresu monitorowania aktywności i zdrowia, sprawiło, że z miejsca stał się niezwykle popularny. To prawdziwy zegarek do zadań specjalnych, który na dodatek wyposażono w bardzo wydajny akumulator, mogący wytrzymać nawet 14 dni na jednym ładowaniu przy optymalnym użytkowaniu.

Teraz europejscy posiadacze tego modelu zyskają kilka nowości, które Huawei udostępni im w ramach nowej aktualizacji. Oprogramowanie w wersji 3.0.0.101 przynosi takie funkcje, jak tryb hibernacji, dzięki któremu zegarek przejdzie w stan niskiego poboru energii, gdy nie jest używany. To bardzo przydatna opcja, bo pozwala wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Pojawia się też nowe menu kontekstowe, zapewniające szybszy dostęp do często używanych ustawień czy funkcję wykrywania nieprawidłowo dopasowanej opaski podczas ćwiczeń. Aktualizacja ma za zadanie podnieść komfort użytkowania smartwatcha i zoptymalizować niektóre aspekty jego działania.

Oto co dokładnie znajdziemy w najnowszej aktualizacji Huawei Watch GT 3 Pro:

  • Tryb hibernacji;
  • Możliwość otwarcia aplikacji z poziomu menu kontekstowego;
  • Funkcję wykrywania, czy opaska jest zbyt luźna podczas ćwiczeń;
  • Obsługę powiadomień o połączeniach przychodzących dla określonych aplikacji; społecznościowych;
  • Obsługę wykrywania wiadomości przychodzących z określonych aplikacji społecznościowych za pomocą emoji.
  • Optymalizację dokładności zliczania torów pływania;
  • Optymalizację dokładności monitorowania tętna podczas ćwiczeń.
  • Ulepszenie dokładności pomiarów SpO2.

Huawei podkreśla, by w celu zapewnienia wygody użytkowania, najpierw zaktualizować aplikację Huawei Zdrowie do najnowszej wersji dostępnej w sklepie z aplikacjami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie nowości będą działać prawidłowo. Sam proces aktualizacji może chwilę potrwać, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i zadbać, by połączenie Bluetooth nie zostało zerwane podczas aktualizacji. Po jej zakończeniu urządzenie uruchomi się ponownie automatycznie.

Aktualizacja powinna być już dostępna dla użytkowników Huawei Watch GT 3 Pro w Europie. Jeśli chcecie sprawdzić, czy możecie już ją pobrać, wystarczy otworzyć aplikację Huawei Zdrowie, a następnie przejść do sekcji Ja i Sprawdź aktualizacje.