Innowacje medyczne z Polski rodem [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o wynalazkach medycznych młodych polskich uczonych.

Niektórzy goście mojej audycji pojawiają się w studiu więcej niż raz. Z Kasią Kamińską rozmawiałem kiedyś o ewolucji (m.in. wirusów grypy). Z Łukaszem Kołtowskim – o nowych technologiach w medycynie. Oboje pojawili się potem na łamach “Focusa” – Kasia jako ekspert w artykule o wirusach, Łukasz jako autor tekstu o nowoczesnych rozwiązaniach medycznych.

Niedawno oboje zostali uhonorowani w polskiej edycji konkursu “Innovators under 35“, więc pojawiła się nowa okazja do rozmowy. Tym razem jednak Kasia występować będzie jako prezeska firmy TherVira, pracującej nad przełomowym lekiem na grypę, a Łukasz przede wszystkim jako twórca urządzenia MySpiroo, przeznaczonego dla chorych na astmę. Porozmawiamy więc o tym, jak się pracuje nad innowacjami medycznymi w Polsce i czego potrzebują twórcy takich startupów. A tu możecie zobaczyć filmy poświęcone przedsięwzięciom Kasi i Łukasza:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o telemedycynie, nowych technologiach medycznych, startupach oraz ewolucji.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 30 lipca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!